Yenihisar, Yeşil Hisar etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluştu - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 02:42

Yenihisar, Yeşil Hisar etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluştu

Yenihisar, Yeşil Hisar etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluştu
Son Güncelleme :

26 Mart 2021 - 10:47

389 views

Yenihisar, Yeşil Hisar etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluştu

2020-2021 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Yenihisar Anadolu Lisesi, ‘Yenihisar, Yeşil Hisar!’ fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Yenihisar Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen fidan dikme etkinliğine Didim Kaymakamı Halil Avşar, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Müdürü Nuri Öner, Yenihisar Anadolu Lisesi Müdürü Remzi Devrim, okul aile birliği yönetimi, okul öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Yenihisar Anadolu Lisesi öncülüğünde başlatılan etkinlikte çam, zeytin, badem gibi toplamda 80 fide dikildi. Öğrenciler tarafından açılan çukurlara dikilen fidanlar, gelecek nesillere hem bir fidan hem de bir anı bıraktı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, “Okul aile birliği ve okul yönetimi öncülüğünde başlatılan fidan dikme etkinliği kapsamında toplamda 80 adet fidan dikildi. Amacımız, eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayan okulumuzu ağaçlandırmak ve öğrencilerin hem kendilerine hem de gelecek nesillere birer armağanı olmasını istedik. Etkinliğimize katılan İlçe Kaymakamımız Halil Avşar başta olmak üzere okul yönetimimize, şube müdürlerimize, okul aile birliği yönetimine ve destek olan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: