Vekil Bülbül’den CHP İlçe Başkanlığına ziyaret « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:43

Vekil Bülbül’den CHP İlçe Başkanlığına ziyaret

Vekil Bülbül’den CHP İlçe Başkanlığına ziyaret
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 10:22

639 views

Vekil Bülbül’den CHP İlçe Başkanlığına ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu ve CHP YDK üyesi Süleyman Bülbül, CHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ü, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve ilçe yönetimi karşıladı.

“Didim erken seçime hazır”

Vekil Bülbül, ziyaretinde CHP’nin lokomotif olarak ilk gerçekleşen seçimde demokratik parlamenter sistemle iktidara geleceklerini belirterek, “Millet İttifakı olarak genişlemeye, büyümeye devam edeceğiz.” dedi. Vekil Bülbül, “ Vatandaşlarımız, ekmek, aş, iş derdindeyken uzayda liman projesi çıkardı. Biraz insaf, v

Süleyman Bülbül

Süleyman Bülbül

icdan. Gençlerin yüzde 32’si işsizlikten dem vuruyor. Ekonomik olarak bitmiş durumdayız. İstihdam yok. 15 milyon işsizlik var. Türkiye’yi yönetemiyorlar. CHP kadroları olarak erken seçime hazırız. Didim erken seçime hazırlık anlamında birinci sırada yer alan ilçe. Erken seçim, normal seçim ne zaman olursa olsun bu iktidarı göndermeye hazırız. Anketlerden çıkan sonuçlara göre Cumhur ittifakı ile aramızda yüzde 2-3 puan kaldı.” dedi.

“İktidar olacağız”

Vekil Bülbül, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin “İnisiyatifi bırakmamak için yeni anayasadan bahsediyorlar. Boğaziçi öğrencilerine terörist deyip sonrada demokrasi için yeni anayasa değişikliği yapacağız diyorlar. İttifakımızı sürdürerek, demokratik parlamenter sistemi ile iktidar olacağız.” ifadelerine yer verdi.

“Vatandaş tenceresini düşünüyor”

Vekil Bülbül, turist sayısındaki düşüşe çözüm üretilmeli diyerek, “Kuşadası ve Didim’ geçtiğimiz sezonlarda 2 milyonda fazla turist ziyaret ederken son sezonda yüzbinlere kadar düştü. Kuşadası ve Didim’de ki turizm esnafı bitirmiş durumda. Esnafa teşvik verilmelidir. Bizim suni gündemle işimiz yok. CHP’nin gündeminde ekonomi var. Vatandaş tenceresini düşünüyor.” dedi.

“CHP, 97 yıllık çınardır”

Vekil Bülbül, CHP’den ayrılan Muharrem İnce’ye sert çıkıştı. Bülbül, “CHP, 97 yıllık çınardır. Kişiler gelir gider aslolan CHP’dir. Bizler, bu çınarın altında kalacağız. Başka yerlere gitmeyeceğiz. CHP, tabela partisi değildir. Ağzından çıkanları kulaklarınız duysun. Cumhurbaşkanlığı sistemine göre yüzde 50+1 gerekiyor. Kişilere göre parti kurulmaz. CHP, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Tabela partisi değildir.” dedi.

Bülbül’e sorulan erken seçim soruna “Siyasi parti ve seçim kanunlarında değişikli olursa Haziranla Eylül ayı arasında seçim bekliyoruz ama değişiklik olmazsa 2022 yılı Mart ayında gerçekleşeceğini düşünüyorum” cevabını verdi.