Vegfest Online iptal edildi « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 01:26

Vegfest Online iptal edildi

Vegfest Online iptal edildi
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2021 - 10:34

93 views

Vegfest Online iptal edildi

Türkiye’nin ilk ve tek vegan festivali olan Didim Vegfest, 28-29-30 Mayıs 2021 tarihinde online olarak gerçekleşmesi planlanırken, iptal edildi.

Didim Belediyesi tarafından 2017 yılından itibaren düzenlenen Vegan festivali, pandemi sebebiyle son 2 yıldır yapılamıyor. Didim Vegan Festivali’nin bu yıl online gerçekleştirileceğinin duyurulmasının ardından, bu çalışmanın da yapılmayacağı bildirildi.

 “Hoşça kalın, sağlıkla kalın…”

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Vegfest Online hakkında sosyal medya hesaplarından video yayınlayarak, duyuru yaptı.

Video da konuşma yapan Didim Belediye Başkanın Ahmet Deniz Atabay, “Sevgili dostlarımız, 2017 yılından başlyarak 3 yıl yaptığımız Didim Vegfest Festivalini maalesef ki son 2 yıldır pandemi salgını dolayısıyla yapamıyoruz. Tabiki önemli olan sağlık. Tüm insanların sağlıklı olabilmesi bizler için çok önemli. Zaten temsil ettiğimiz Vegan felsefesi de önce sağlık sonra da tüm canlıların yaşamlarına saygı göstermemiz gereken çok önemli bir felsefe. 2021 Vegfest online olarak yapmak istedik ama istediğimiz, alıştığımız o hissiyatı ve sıcaklığı bulamayacağımız için vazgeçtik. Bu süreç içerisinde bizlere yardımcı olmaya çalışan Türkiye’nin dört bit yanındaki tüm paydaşlarımıza, vatandaşlarımıza, dostlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunarken, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Hoşça kalın, sağlıkla kalın…” ifadelerine yer verdi.