Türkiye’nin en iyi 100 oteli arasına giren turizmcilere tebrik « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 08:11

Türkiye’nin en iyi 100 oteli arasına giren turizmcilere tebrik

Türkiye’nin en iyi 100 oteli arasına giren turizmcilere tebrik
Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 14:52

431 views

Türkiye’nin en iyi 100 oteli arasına giren turizmcilere tebrik

Didim’de, Türkiye’nin en iyi 100 oteli arası giren Didim Beach Resort&Spa, Aquasis Deluxe Resort&Spa ve Maxeria Blue Didyma otel işletmecilerine tebrik ziyaretinde bulunuldu.

2020 yılında yapılan tele anketler ve bırakılan görüşler, misafirlerin koronavirüs salgını süreci boyunca otellerin sağladığı

imkanlardan memnun kaldığını gösterirken yapılan anketlere göre Türkiye’nin en iyi 100 oteli arasında yerini alan Didim’de hizmet veren 3 otel işletmeleri Didim Turizm Derneği’nde bir araya gelerek tebrik edildi.

Didim Turizm Derneği binasında gerçekleştirilen tebrik toplantısına Didim Kaymakamı Halil Avşar, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Umut Tuncer, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Aquasis Deluxe Resort&Spa işletme sahibi Burak Karakaya ve Maxeria Blue Didyma işletme sahibi Hasan Aşkın katıldı.

“Gelecek sezonda bu sayının artması niyetindeyiz”

Toplantıda konuşma yapan Didim Kaymakamı Halil Avşar, “Didim Beach Resort&Spa, Aquasis Deluxe Resort&Spa ve Maxeria Blue Didyma Didim’e katkısı olan 3 büyük otel. Gelecek sezonda bu sayının artması niyetindeyiz. Bu sitede 112 bin otelle ilgili 2 milyon değerlendirme yapıldı. Didim’de 3 otelin bu sıralamaya girmesi, Didim turizminin önemli bir yere geldiğini göstermektedir. Katkıların dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olması dileğiyle. Umarım bu yıl bu sayı dahada artar. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atarız.” dedi.

“Çok daha iyi sonuçları hep beraber kutlayacağız”

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür Mehmet Umut Tuncer, Didim’in Türkiye ölçeğinde turizmin en performanslı ve jenerik marka değeri olduğunu belirterek “Türkiye’nin en kıymetli otelleri olduğu sıralamada ilçemizin sonucu bizi şaşırtmadı. Mutlu eden bir durum oldu. Pandemi koşullarında 2020 turizminin Türkiye’de en iyi uygulandığı  ve başarılı sonuçların elde edildiği il olduk. 2021 yılında bu ivmelenmemizi yükselerek sürdüreceğiz. Dünya ölçeğinde baktığımızda da Türkiye, pandemi turizminde en başarılı istatistiklerini elde etmiş bir turizm ülkesi oldu. 2021 hem ülkemiz hem de Aydın için çok daha iyi geçecektir. Didim’de ve Kuşadası’nda Türkiye’nin en nitelikli, en iyi hizmet veren otellerin sayısının giderek arttığını hep beraber göreceğiz. Sektör bu anlamda girişimcileriyle, sivil toplum örgütleriyle, kamu kurumlarıyla birlikte dayanışma içerinde oldu. Sonuçta bizi çok mutlu etti. Önümüzdeki yıllarda çok daha iyi sonuçları hep beraber kutlayacağız.” dedi.

“Güzel bir sezon geçeceğini tahmin ediyorum”

Toplantıda konuşan Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, sevinçli olduğunu belirterek “30 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Önceki yıllarda da bu şekilde başarılar aldık. Didim’de yeni olan 1 yıldır hizmet veren Maxeria Otel’in büyük bir performans sergileyerek, başarı elde etmesi Didim’i mutlu etti. Diğer otellerimizden de aynı performansı bekliyoruz. Dijital dünyada biraz dikkat ederek, bu tür şeylere önem vermek lazım. Dijital dünya ön plana geçti. Geçtiğimiz sezon Didim’de pandemi sürecini çok iyi idare ettik. Çalışmalar başarı getiriyor. Bu rakam gelecek yıl daha da artacaktır. Ülke olarak sezona iyi hazırlanırsak güzel bir sezon geçeceğini tahmin ediyorum.” dedi.

Toplantıya katılan Didim Aquasis Deluxe Resort&Spa Otel Sahibi Burak Karakaya ise elde edilen başarının önemli olduğunu belirterek, “Bu değerlendirmeyi yapan kuruluş ETS’nin yan kuruluşu ama ülkelerin bazına bu tür değerlendirme yapan kuruluşlar çok önemli. Biz 3 otel olarak bu süreçte sosyal medya ve dijital platformları da iyi kullandık. Bu noktada ilçemize ivme kazandırmak istiyoruz.” dedi.

 

Maxeria Blue Didyma Otel Sahibi Hasan Aşkın, 7 aylık bir otel olduklarını ve sezonda 3 ay hizmet verdiklerini kaydederek, “Biz bu sene otelden para kazan

amasak da tanıtım noktasında güzel adımlar attık. Güzel bir yerde hizmet veriyoruz. Müşteri portföyümüzde farklı ve ilk açılan otel olarak bu listede olmak güzel ve onur verici.” sözlerini kaydetti.

Yapılan tebriklerin ardından 2021 yılı yaz sezonu doluluk oranları, pandeminin etkileri ile Didim’in tanıtımı anlamında ortak yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.