Türkeş’in adı Didim’de bir caddeye verilecek « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 07:02

Türkeş’in adı Didim’de bir caddeye verilecek

Türkeş’in adı Didim’de bir caddeye verilecek
Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 14:10

710 views

Türkeş’in adı Didim’de bir caddeye verilecek

Milliyetçe Hareket Partisi (MHP) kurucusu ve ilk Genel Başkanı olarak görev yapan Alparslan Türkeş’in adı Didim’de bir caddeye verilecek.

Alparslan Türkeş’in adının bulvar ya da caddeye verilme konusu Didim Belediye Meclisinde CHP grubunun oy çokluğu ile reddedilirken, Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İyi Parti İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener, yönetim kurulunun talebi doğrultusunda İYİ Parti Aydın İl Başkanlığının olurlarıyla Büyükşehir Belediye Meclisinde İYİ Parti grubu Didim’de bir caddeye Başbuğ Alparslan Türkeş isminin verilmesini konusunu görüşerek dilekçeyi İmar komisyonuna sevk ettiklerini belirtti.

“Son derece memnunuz”

Tezsezener, alınan karar doğrultusunda Didim de bulunan Zambak caddesinin ismi Alparslan Türkeş Caddesi olarak değiştirildiğini açıkladı. Tezsezener, “Başbuğumuzun ismini Didim de yaşatmak ne mutlu ki bizlere nasip oldu. Önergemizi Büyükşehir Meclisine sunan Meclis Üyelerimiz Hayati Atli, Semra Yücel, Cihan Demirel, Fatma Tabak, Mevlüt Şahinci ve Kıvanç İşbilen ‘e ve komisyon teklifine evet oyu veren Millet İttifakımızın kıymetli Belediye Başkanlarına ve Meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Alparslan Türkeş Türk Milliyetçiliğinin fikri ve fiili lideridir. Ömrünü devletine ve milletine adamış bir devlet adamının isminin Didimimizde de yaşayacak olmasından dolayı son derece memnunuz.” dedi.