TMMOB’dan, Atabay’a ziyaret - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 03:12

TMMOB’dan, Atabay’a ziyaret

TMMOB’dan, Atabay’a ziyaret
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 17:34

177 views

TMMOB’dan, Atabay’a ziyaret

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı mimar ve mühendislerden oluşan heyet, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı ziyaret ederek, mesleki protokol imzalanması noktasında görüşme sağladı.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette 13 meslek oda temsilcisinin bulunduğu TMMOB heyetini, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu ve Zeynel Şener karşıladı. TMMOB İKK (İl Koordinasyon Kurulu) sekreteri Tunç Erlaçin tarafından, Başkan Atabay’a mesleki protokol örneği sunuldu. Protokolle, kente hizmet ve mesleki işbirliği sağlanarak, sağlıklı ve etkin belediyecilik açısından önemli ve faydalı olacağını vurgulandı.

Ziyarette, Aydın için jeotermaller ve Didim’in en büyük sorunu olan balık çiftlikleri ve OSB ile ilgili karşılık bilgi alışverişi yapıldı.

“Doğamızı korumak zorundayız”

Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Atabay, yapılan hiçbir yatırıma karşı olmadıklarını belirterek, “Doğru yerde yapılan doğru işe karşı değiliz, destekleriz de. Didim’i hem turizm şehri olarak ilan edip, Bakanlık tarafından mega proje planı yapılırken, balık çiftlikleri ve OSB kurulmaya çalışılıyor. Doğru iş, yanlış yerde yapılıyor. OSB ile ilgili verdiğimiz mücadelede de sonuç aldık. OSB, Adana’nın Karataş ilçesine taşınacak. Doğamızı korumak zorundayız.” dedi.

“Çalışmaların içerisinde yer almak istiyoruz”

Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilcisi Hasan Kuru, TMMOB İKK heyetinin de hazır bulunduğu toplantıda, Başkan Atabay’a Aydın’da bulunan jeotermallerle ilgili açıklamada bulundu. Kuru, “2000’li yılların başından beri sağlıklı bir süreç ilerlemiyor. Hiç kimse jeotermallerin çevre etkisini yadsıyamaz. Canlılara ve insanlara belli ölçülerde zarar veriyor. Bu zararın en aza indirilmesi için TMMOB çatısı altında ve jeoloji mühendisliği ana disiplininin katkılarıyla, jeotermal sektörün şeffaf bir şekilde denetlenmesi gerektiği düşüncesiyle çalışmaların içerisinde yer almak istiyoruz. Yapılan bütün işlerin de doğru bilgiyle, konusunda uzman, meslek disipliniyle ilerlemesi gerekiyor.” dedi.

Nazik ziyaretten ötürü TMMOB’lu mühendis ve mimarlara teşekkür eden Başkan Atabay, ziyaretin ardından belediye başkanlığı makamında hatıra fotoğrafı çekildi.

%d blogcu bunu beğendi: