Taciz iddiasıyla yargılanan öğretmenin davası ertelendi « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 21:01

Taciz iddiasıyla yargılanan öğretmenin davası ertelendi

Taciz iddiasıyla yargılanan öğretmenin davası ertelendi
Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 14:52

709 views

Taciz iddiasıyla yargılanan öğretmenin davası ertelendi

Didim’de öğrencisine tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen hakim karşına çıktı.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında öğrencisine tacizde bulunduğu iddiası üzerine dava açılan öğretmen N.Ş’nin yargılandığı davanın ikinci duruşması Didim Adliyesinde görüldü.

18 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen mahkemeyi takip etmek için gelen Didim Kadın Platformu ve Kibele Kadın Derneği üyeleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında mahkemeye katılamayarak, dışarıdan takip etti.

Mahkemenin ardından açıklama yapan Kibele Kadın Derneği Başkanı Nurhan Kocabıyıkoğlu,  mahkemenin 1 Şubat Pazartesi gününe ertelendiği belirtti.

Dava ile ilgili bilgi veren Kocabıyıkoğlu, “Didim Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, meslek dersi öğretmeni N.Ş. adlı öğretmen tarafından 2 öğrenciye değişik dönemlerde cinsel ve fiziksel tacizde bulunmasıyla ilgili bir davanın takipçisiyiz. Bugün davanın ikinci duruşmasını gerçekleşti. Kibele Derneği olarak 2.duruşmadan itibaren davayı takip etmeye başladık. Sanık ve eşi, tanıklardan oluşan WhatsApp grubu kurarak, tanıkları etkilemeye çalışmış ve üzerlerinde baskı kurmaya çalışmışlardır. Bütün bu bilgiler delil olarak mahkemeye sunuldu.” dedi.

“Tacize uğrayan kızlarımızın yanındayız”

Kibele Derneği olarak davanın takipçisi olacaklarını belirten Kocabıyıkoğlu, “Gerçeğin ortaya çıkması ve bir daha böyle olayların yaşanmaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Her zaman tacize uğraya kızlarımızın yanındayız.“ ifadelerine yer verdi.