Sendika Sözleşmesi sonucu Belediye işçisinin en düşük maaşı 4218 TL « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 00:21

Sendika Sözleşmesi sonucu Belediye işçisinin en düşük maaşı 4218 TL

Sendika Sözleşmesi sonucu Belediye işçisinin en düşük maaşı 4218 TL
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 10:56

353 views

Sendika Sözleşmesi sonucu Belediye işçisinin en düşük maaşı 4218 TL

 

Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) yetkilileri ile Didim Belediyesi Dibel Personel Hizmetleri Turizm İnşaat Tem. ve Ticaret A.Ş.’nin üyesi olduğu Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’nın (SODEMSEN) yetkilileri Didim Belediyesi’nde bir araya geldi.

 

Didim Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası Hukuk Koordinatörü Müdürü Prof. Dr. Süleyman Başterzi, Hukuk Müşaviri Av. Hüseyin Can Güner, Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası TİS Daire Engin Sezgin, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, Zeynel Şener ve Didim Belediyesi sendika temsilcileri katıldı.

 

Karşılıklı anlaşmanın sağlandığı toplantıda, Didim Belediyesi’nde bir işçi için en düşük maaş sosyal yardımlar hariç 4218 TL oldu.

 

Sendika sözleşmesinde son noktayı koyduklarını belirten, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Personelimizle omuz omuza Didim’e hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. Kentimize hizmet konusunda alın teri ile çalışan personellerimizin mutlu olması için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. Sözleşmenin tüm personele hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.