Sen Hiç Çocuk Oldun Mu « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 01:29

Erol Yıldız

Erol Yıldız

Sen Hiç Çocuk Oldun Mu

Sen Hiç Çocuk Oldun Mu
Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 20:00

639 views

Sen Hiç Çocuk Oldun Mu

Bu dünyada çocuk kadar masum olmayı bile geriye attık. Hepimizin o masum yıllardan geçerek bu hale geldiğimizi çok çabuk unutarak, adeta balık akıllı olduğumuzu kanıtlıyoruz. Sokakta bir çocuğu ağlarken gördüğümde içimin yandığını hissediyorum. Sizler ne hissediyorsunuz bilemem. Anladığım tek şey ise, üzüntü çeken bir durumu yaşamadığınızın kanıtını görüyorum. Bu üzüntü ve çocuğun masumiyeti eğer bilinseydi, şimdi değil çocuk ölümleri, çocukların bir tanesinde bile hastalık kalmazdı.

Anne ve babaların nasıl çırpındıklarını, önlerindeki kısa günlerin onlar için adeta kabusa dönüştüğünü, bu kabusun sonunda ise tutunacak dal yerine vicdanların yok olduğunu görüyorum. Açlık ve sefaletin getirisinden dolayı, gelecekte bulaşıcı hastalığın verdiği olumsuzluklar ve işsizliğin artmasından dolayı içimizin çok daha yanacağını görmemek üç maymunu oynamaktan daha kötü durum olacağının görüşündeyim.

SMA’lı hastalarımız olan, henüz ne olduğunu göremeyecek kadar masum olan çocuklarımıza devede kulak denecek kadar bir fonu ayırarak onları yaşatamayacaksak, diyecek söz bulamıyorum. Bizde vicdan bile kalmamışken, böyle bir başarıyı nasıl sağlarız diye üzgün bir şekilde düşünmekten başka çarenin olmadığını görüyorum. Daha çok önemli işler olunca, çocukların masumiyeti ortadan kaldırılıyor. Bunun günahını bakalım ileride kimler üstlenecek merak içindeyim.

Fikri ve düşüncesi ne olursa olsun, çocuğun hakkının benden çok fazla olması gerektiği gerçeğini artık siyasetçilerin öğrenmesi gerekiyor. Ben akşam olup da yemek için sofraya oturduğumda, televizyonda çocukların çektiği bu sorunu gördükçe, onlara tedavi için gerekli ilaçların hala götürülmemesine, benim yüreğim artık kaldırmıyor. Artık gerekli ilaçları getirerek, başta Anayasamızdaki herkesin eşit hak ve sağlıktan yararlanması ilkesi göz önüne alınarak sağlama, asıl vicdani bakımdan çocuklarımızı yaşatmak için gereğinin yapılmasına ihtiyaç var. Şimdi soruyorum. Sen Hiç Çocuk Oldun mu?