Mustafa Şentürk, Turizm Haftasını Kutladı « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 08:35

Mustafa Şentürk, Turizm Haftasını Kutladı

Mustafa Şentürk, Turizm Haftasını Kutladı
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 9:39

386 views

Mustafa Şentürk, Turizm Haftasını Kutladı

Geçtiğimiz yıl dünyayı ve ülkeyi etkisi altına alan korona virüs salgını sonrasında en büyük darbeyi alan turizm sektörü, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Turizm haftasını bu yıl da korona virüs kısıtlamaları gölgesinde kutladı.

Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, yazılı basın açıklaması yaparak, turizm haftasını kutladı.

“Turizm ülkelerin en büyük gelir kaynağıdır”

Şentürk, açıklamasında “Turizm, Dünya’da ki tüm insanları birleştiren bir köprüdür. Beden ve ruhlardaki kırgınlıkları gideren en güzel eylemdir. Doğadaki güzelliklerle insanları onaran, mutlu eden turizm ülkelerin en büyük gelir kaynağıdır.

Dünya’nın ve ülkemizin en seçkin yönelimlerinden biri olan Didim, turizmin gözbebeğidir. Doğal ve kültürel güzelliklerini bozmadan gelişmeyi destekleyen çalışmalarla turizmi en yüksek seviyelere taşımak gerekir. Özgür tasarımlarla, yerel folklorik değerleri zevkli olmalı, seçenekleriyle yerli ve yabancı konukları memleketimizde ağırlamak, ülke ekonomimize en büyük katkıyı sağlar.

Tarihi mekanlarda doğal güzellikleriyle zengin mutfağıyla Aydın Didim bir turizm önderidir. Maalesef günümüzde turizmde çok büyük sorunlar yaşanmaktadır. Dünyada ve ülkemizde büyük yıkımlara yol açan pandemi can güvenliğimizin yanı sıra, ekonomimizin de büyük yara almasını sağladı.

Ekonomimizin en büyük pastası olan turizm günümüzde sorunlarla boğuşmaktadır. Devletçe turizme yapılan destek, ülke ekonomimize çok büyük katkı sağlayacaktır. Turizm milyonlarca insanımızın gelir kapısıdır. Bu büyük kapının ardına kadar açılması için hepimizin çaba göstermesi gerekmektedir.

Sağlıklı, umutlu ekonomik sorunları aşmış bir ülke için dünya haritası güzelliklerinde olan bir yaşam için turizme çok büyük önem vermeliyiz. Turizme yapılacak her katkı incir tadında ve gelincik kokusundaki masmavi derinliklerdeki dünyanın kapısını açacaktır.

Çünkü turizm eşsiz yaşamın kaynağıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Büyük düşün… İlerlemiş, gelişmiş Türkiye için turizme çok büyük önem vermeliyiz.” ifadelerine yer verdi.

 

HABER: ELİF DİKBAŞ