Koronavirüs denetimleri hız kesemeden devam ediyor « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 01:31

Koronavirüs denetimleri hız kesemeden devam ediyor

Koronavirüs denetimleri hız kesemeden devam ediyor
Son Güncelleme :

05 Mart 2021 - 9:29

135 views

Koronavirüs denetimleri hız kesemeden devam ediyor

İçişleri Bakanlığı ve Aydın Valiliği’nin “Sağlık hepimiz için” mottosu ile verdiği talimatlar doğrultusunda koronavirüs denetimleri hız kesmeden devam ediyor.

Kontrollü normalleşme dönemi sürecinde orta risk kategorisinde olan Didim’de maske, mesafe ve hijyen konusunda tedbiri elden bırakmıyor.

Yapılan denetimlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Didim Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı ve Aydın Valiliğinin talimatları doğrultusunda; ilgili/yetkili kurum ve kuruluşların yöneticileri ve personelleri, mahalle muhtarları, esnaf ve meslek odaları temsilcileri, genel kolluk birimlerinin katılımıyla oluşturulan özel ekiplerce; “Kontrollü Sosyal Hayat” döneminde temel prensip ve esaslar olarak ön plana çıkan maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik vb. hususların yanı sıra bütün iş kolları ve yaşamın tüm alanları için belirlenen tedbirler ve kurallara uyulup uyulmadığına yönelik denetimler titizlik ve hassasiyet ile sürdürüldüğünü belirtti.

Oluşturulan özel ekipler ayrıca da halka rehberlik etmek ve sürece dair farkındalığı artırmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.