Koçak, “Bu resim inmez, bu mücadele bitmez” « Mavi Didim Gazetesi

24 Haziran 2021 - 23:35

Koçak, “Bu resim inmez, bu mücadele bitmez”

Koçak, “Bu resim inmez, bu mücadele bitmez”
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2021 - 9:01

107 views

Koçak, “Bu resim inmez, bu mücadele bitmez”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Nurettin Koçak, hafta sonu Didim’e ziyarette bulunan AKP Milletvekili Metin Yavuz’u eleştirerek, yazılı basın açıklamasında bulundu.

Koçak yaptığı açıklamada, Vekil Yavuz’a “Çok konuşup laf edebiyatı yapacağına icraat göster sayın vekil.”  şeklinde seslendi.

Koçak,  “Siyasal iktidar tükenmişliğini unutturmak ve gündem değiştirmek için çeşitli spekülasyonlar üzerinden, yalanlar uydurarak koro halinde ana muhalefet partisine saldıranlar, bu saldırıya yandaş havuz medyası, aktrolleri, yandaş işverenleri, stepnesi ve şirazesinden çıkmış ortakları da topluca eşlik etmişlerdir. Bu şekildeki kendisini toplumun büyük bir kesiminden tecrit etmiş ve devlet gücünü arkasına almış bir yönetim, toplumun birliğini ve beraberliğini ciddi bir şekilde tehdit etmektedir.

100 yıllık cumhuriyetin kazanımlarını 19 yılda haraç mezat satıp şahsi çıkarları için harcayan (çalışma sarayı, yazlık saray, kışlık saray, uçan saray, makam aracı filosu vb.) ve arta kalan kısmını ise betona yatıran miras yediler, toprak dışında satacakları bir şey kalmayınca, şimdi birbirlerini satıyorlar. Lağım patlamış kokusu her yana yayılmış, devlet mafya siyasetçi ilişkisi açığa çıkmışken, Aydın AKP Milletvekili Metin Yavuz Cumartesi günü ziyaretinde bir takım cek-caklı beyanatta bulunmuş. Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz misali, çok konuşup laf edebiyatı yapacağına icraat göster sayın vekil. “dedi.

“Neden rahatsız oluyorsunuz?”

Koçak, Vekil Yavuz’un, 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen triatlon yarışlarında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ve Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın fotoğrafları olduğu için katılmadığını ifade ederek “22-23 Mayıs Cumartesi günü Türkiye Triatlon Federasyonu organizasyonu olan, Aydın Büyük Şehir Belediyesi ve Didim İlçe Belediyesi katkılarıyla, üçüncüsü yapılan organizasyona katılım sağlayacağını son dakikada bildiren AKP Milletvekili Sayın Metin Yavuz. Didim’e de gelmişken kerhen uğrayayım hazır organizasyon varken düşüncesiyle katılım sağlamak istediniz sanırım, çünkü başka türlü halkla yüz yüze gelmekten korkuyorsunuz. Olsun madem misafir geldiniz, hoş geldiniz de ancak Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun ve Didim Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay’ın resimlerini kaldırmak istemenizde, ne oluyor, neden rahatsız oluyorsunuz? Hem organizasyona katılmak isteyeceksiniz, hem de haddinizi aşarak resimleri kaldırma girişiminde bulunacaksınız. Şunu bilmenizi isterim sayın vekil, Bu resim inmez, bu mücadele bitmez. Sandık da gücünüzün yetmediği Başkanlarımıza tahammül edemeyişinizin sebebini anlıyorum. Aydın Halkının gönüllerinde yer edinmiş Başkanlarımızı, çekememezliğinizin, seçimlerde yenilginizin acısını, resmi indirerek almaya çalışıyorsunuz. Biz cumhuriyet halk partisi örgütü olarak, Özlem Çerçioğlu ve Ahmet Deniz Atabay Başkalarımızın dimdik yanındayız, gücünüz o resmi indirmeye yetmez, yetmedi de. Bu organizasyona emek harcamış emekçi insanlara saygısızlık cüretinde bulundunuz. Bu emekçi insanlara özür borçlusunuz.” dedi.

“Ülkeyi 19 senedir düşürdüğünüz hali görmüyor musun?”       

Koçak, açıklamasının sonunda “Hafta sonu Didim’i ziyaret etmen sahaya çıkmak değildir, Zaten sokağa çıkma yasağı var vatandaş için, vatandaşla yüz yüze gelmemek için hafta sonunu mu bekledin? Yüzünüz yok ki…

Hangi yüzle esnafı, işçiyi, işsizi, çiftçiyi, emekliyi ziyaret edeceksiniz. Ülkeyi 19 senedir düşürdüğünüz hali görmüyor musun? Hangi vaadi vereceksin? Sizi Hafta içinde de bekleriz. Esnafları ziyaret edip bir dinleyin bakalım ne cevap alacaksınız? Şayet cesaretiniz varsa.

Didim’in yeni bir otogara ihtiyacı var bu herkes tarafından biliniyor. Topu taca atacağına yer tahsisini onaylatın ve hiç merak etmeyen söz verdiği gibi, Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu 6 Ayda otogar binasını bitirir.  Sizin gibi cek-caklı konuşmaz Sayın Yavuz.

Mart ayı, Yerel seçimlerde sahte tapu dağıtarak cemevinin tapu sözünü Nisanın ikinci haftası vereceğinizi siz söylediniz Sayın Metin Yavuz. İpe un serme. Yine topu taca atıyorsun. Arsayı Didim belediyesine devredecekmişsiniz. Umarım dedikleriniz gerçekleşir. Ne olduğu belirsiz Yandaşlara, vakıflara toprakları peşkeş çekiyorsun, Cemevine gelince laf salatası yapıyorsunuz.

Bekleyip göreceğiz.

Erken seçim yok diyorsun ama seçimden kaçış yok ha bugün ha yarın, gideceksiniz!

Tüyü bitmemiş yetimin ve tüm vatandaşın hakkı olan 128 milyar dolar nerede? Sorumuza cevap alamadık. Cevap bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.