Kendi anasına bile saygı kalmamış « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 07:39
Erol Yıldız

Erol Yıldız

Erol Yıldız

Kendi anasına bile saygı kalmamış

Kendi anasına bile saygı kalmamış
Son Güncelleme :

13 Nisan 2021 - 16:44

273 views

Kendi anasına bile saygı kalmamış

Kendi karısını bile korumayan vicdansız bir erkek gördüm de hala şaşkınlığım üzerimde. Yapılan bunca kadın cinayetlerine rağmen, halen onları koruyan sözleşme kabul görmeyip kalkıyorsa ve buna kendi karısını bile korumaktan aciz erkekler varsa, benim sözümün bittiği yerdir. Değil kendi karısı, kendisini dünyaya getiren anasına bile saygı kalmamış. Bu nasıl bir ülke oldu. Bu nasıl bir zihniyet. Bir kadın cinayetten ölüyor. Peşine onun acısı henüz geçmeden yenilerinin haberi geliyor. Ben böyle bir şey hayatım boyunca görmedim. Ben artık utanıyorum. Ben artık bu tür haberlere nefretle bakıyorum. Ben artık erkeklerin neden hala bununla ilgili bir yaptırıma başlamadıklarını düşünüyorum. Demek hiçbir vicdan kalmamış.

Benim gibi düşünenlerin bu fikirlerini ilk defa erkek hegemonyasını en üst perdeden dile getirenlerin karıları başta itiraz etmeli ve bu iş için kollarını henüz sıvamayan erkeklere ilk tepkiyi evlerinde vermeliler. Onların gerçekten kadınlara yapılan bu düşmanlığın karşısında olduklarını ve hemcinslerini korumaktan öte kendilerinin geleceğini güven altına almalarını sağlamak için bunu yapmaları gerekiyor. Dışarıda sesini yükseltip, evinde sesi çıkmayan kedi gibi davranmak bana göre riyadan başka bir şey olamaz görüşündeyim.

Her gün takip etmekte olduğum gerek yazılı basın, gerekse görsel basın olan Medyamızda verilen haberlerden midemin bulandığını söylemek isterim. Bu bulantı artık yeter denilecek düzeyi çoktan geçerek kusma noktasının üst sınırına yerleşti. Bu gün itibarıyla, biz eğer demokratik bir ülkeysek, biz eğer bu ülkedeki adaletin eşit ve çağdaşlığına inanıyorsak, başta 600 vekilimizin hangi parti olursa olsun yarından tezi yok parmaklarını büyük zahmet ile kaldırarak bu konuyla ilgili büyük yaptırımlara imza atmalarını istiyorum. Yine de bunun çözümü olmazsa, bir erkek olarak bana düşeni neyse hiçbir hakkımı onlara helal etmeyeceğim. Ne hakkın var diyeceksiniz elbette. Benim hakkım çok. Sizin aldığınız maaşlarınızın bana düşen kısmını yıllarca maaşımdan kesilen vergilerle ödedim. Halen ödemekteyim. Aldığım her tüketim maddesinin vergisinden tutun, bindiği aracın vergilerine kadar sizin aldığınız paranıza katkı sağlıyorum. Artık şu işi yapın. Siyasi hiçbir düşünce içinde söylemiyorum bunu. Sadece sizi doğuran annenizim de bir kadın olduğunu aklınıza artık getirim.