İyi Parti’den Cemevine destek ziyareti « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 19:37

İyi Parti’den Cemevine destek ziyareti

İyi Parti’den Cemevine destek ziyareti
Son Güncelleme :

02 Şubat 2021 - 14:50

494 views

İyi Parti’den Cemevine destek ziyareti

Didim İyi Parti İlçe Teşkilatı, Yalova’da Alevilere ait evlere çarpı işareti konularak ‘Alevi’ yazılması üzerine Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği’ne destek ziyaretinde bulundu.

İyi Parti İlçe Başkanı ve ilçe yöneticilerinden oluşan heyet Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi Derneği Başkanı Hüseyin İlhan’ı ziyaret ederek, Alevi yurttaşlara yönelik gerçekleştirilen ev işaretleme eyleminin insanlık suçu olduğunu belirtti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Tezsezener, “Yakın tarihimizde 2017’de Malatya’da 2019 yılının sonlarına doğru İzmir’de son olarakta geçtiğimiz günlerde Yalova’da meydana gelen ve Alevi yurttaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen ev işaretleme eylemi bir insanlık suçudur. Siyasetin her kademesinde kullanılan nefret dilinin yarattığı toplumsal tahribatın adeta bir dışa vurumu olarak insanlarımız arasında kin ve nefret tohumları yeşertmeye çalışan kişilerin cennet vatanımızda amaçlarına ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Bin defa mazlum olsak da bir defa zalim olmayacağız . Hz. Hüseyin’in de dediği gibi en büyük cihad haksızın karşısına geçip sen haksızsın diyebilmektir. Bizler de bugün insanı insan olduğu için hak bildiği yolda yürüyen canlarımızın yanında durup zalime sen haksızsın demek için İlçe Divanımız, Kadın Kolları Başkanımız, Gençlik Kolları Başkanımız ile beraber Didim Cem Evimize bir ziyaret gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin teminatı olan Alevi yurttaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Cem Evi Başkanımız Hüseyin İlhan’a misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum.” dedi.