İyi Parti’den, Ayasofya Camii İmamı hakkında suç duyurusu « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 19:44

İyi Parti’den, Ayasofya Camii İmamı hakkında suç duyurusu

İyi Parti’den, Ayasofya Camii İmamı hakkında suç duyurusu
Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 17:03

127 views

İyi Parti’den, Ayasofya Camii İmamı hakkında suç duyurusu

İyi Parti Didim İlçe Başkanlığı, Ayasofya Camisi’nde Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

İyi Parti Didim İlçe Yönetimi adına İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener, Ayasofya Camisi’nde Atatürk’e lanet okuyan imam Mustafa Demirkan hakkında “Görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma” ve “Atatürk’ün hatırasına alenen kötüye kullanma” suçlarından Didim Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

“Devlet erkanı sessiz kaldı”

Didim Adliyesi önünde açıklama yapan İlçe Başkanı Tezsezener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir törende Atatürk’e hakaret edilmesinin Türk milletini derinden yaraladığını belirterek, “Adalet ve barış vermeyi emreden kitabımızın, sözde din adamları tarafından güzel ülkemiz Türkiye’miz de Müslümanlığı yaşamımıza en büyük nimet sebebi saymamız gereken Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dini mabette maalesef hakaret edilmiştir. Manevi huzuru yaralandırılmıştır. Devlet erkanı maalesef bu ahlaksız, edepsiz konuşmaya sessiz kalmıştır. Biz buna inanıyoruz ki kendini din adamı olarak ilan etmiş ve yüce dinimizi insanlara anlatmaya vazife bilmiş kişiler, yalnızca iyiliği, güzelliği ve adaleti insanlara anlatır. İslam coğrafyasını, Türkiye sınırları içerisinde tutmasına vesile olmuş, bugün Müslümanlığı Türkiye topraklarında yaşamamızın yegane teminat kaynağı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Ayasofya’yı, İngiliz işgalinden kurtarmış ikinci kurtarıcı Atatürk’e Cumhurbaşkanı’nın katıldığı bir törende hakaret edilmesi Türk milletini derinden yaralamıştır.” Dedi.

“İyi Parti iktidarında hiç kimseye hakaret edilmeyecek”

Başkan Tezsezener’in açıklamasında “Bizler bugün İmam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulunmak için burada toplandık. İnşallah İyi Parti iktidarında, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk dahil hiçbir kimseye hakaret edilmeyecek.  Her birey, her düşüncesini hakaret etmediği sürece özgürce savunabilecek. Dinimizi özgürce yaşayabileceğiz. Bu ve bunun gibi dini istismar eden, dış mihraklardan emir alıp, din yaymayı zanneden din adamlarının ülkemizde sonu gelecektir.” ifadeleri yer aldı.