İnsanlık suçu işlenmektedir « Mavi Didim Gazetesi

24 Haziran 2021 - 23:41

Erol Yıldız

Erol Yıldız

İnsanlık suçu işlenmektedir

İnsanlık suçu işlenmektedir
Son Güncelleme :

05 Şubat 2021 - 11:25

401 views

İnsanlık suçu işlenmektedir

Elbette covid19 nedeniyle ülke olarak alınan önlemlere uymak zorundayız. Buna zaten kimsenin itiraz etmeye hakkı yok. Bu ülkede her şey orantısız olarak uygulanıyor. Bu orantısız uygulamalar, hastalıktan sağlığa, sosyal yaşamdan hukuka, ekonomiden vergilere kadar her alanda karşımıza çıkıyor. Resmen insanlık suçu işleniyor.

Kanunlara, uygulamalara, yasaklara kimsenin itirazı olmaz. Bunu yeter ki herkese eşit uygulayın. Ben eşitlik istiyorum. Hele bunu 65 yaş ve üzerindeki uygulamalara bakıldığında, onları tamamen tecrit edildiği izlenimi yaratılıyor. Artık insanların bir çoğu artık bizi unuttular ve ölüme terk ettiler demekteler. Ölüme terk etmek sadece Nazilerin bir zamanlar Almanya’da yaptıkları gibi gaz odalarına atmak değil elbette. Siz insanları kısıtlayıp, diğer başka kesimi sokaklarda kalabalık içinde her şeyi yapmaya iterseniz bunun adı tam anlamıyla kişileri strese sokarak ölüme itmek demektir. 65 yaş ve üzerinde olanlar aynı konuyu konuşuyorlar. Biz artık sokağa çıkmak, Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak rahatça eskisi gibi dolaşmak istiyoruz diyorlar. Kamu oyu araştırması yaparsanız karşınıza çıkacaktır. Bu insanları sakın az görmeyin. Oldukça kalabalık ve insanların sandalye kaybına neden olabilecek kadar fazlalar.

Gelelim 65 yaş ve altının çektiklerine. Bir dostum işleri nedeniyle İstanbul’a seyahat ederken, iki kere hız sınırını öyle aşacak durum yokken ceza yemiş. Tam cebinden 600 lira gibi bir para çıkmış. Mevcut iktidara yıllarca oy verdiğini bana söylediğinde yüzü gülerken, şimdi ise kızgınlığından bir oyumuz bile yok demektedir. Bu konuların düzeltilmesi lazım. İnsanların büyük bölümü bir ekmeğe muhtaç hale geldiler. 600 lira gibi bir para onların bir aylık Pazar ve bazı zorunlu ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyor. Şimdi bu para cebinden çıkanlara ne diyeceksiniz merak ediyorum. Hiç olmazsa şu yasak ve pandemi günlerinde bu işi bırakın. Yazık insanlara. Zaten vergiler ve zamlardan ağızları yandı. Elbette zam yapılacak ve vergiler konacaktır. Buna da kimsenin itirazı yok ama eşit ve olması gereken kadar vergi sistemini uygulayacaksınız. Ben net biçimde şunu söylemek istiyorum. İnsanları artık rahat bırakın ve dolaşsınlar. Bizler sizden daha fazla kendimizi koruyacak durumdayız. Bizi eve kapatarak psikolojik hasta yapıyorsunuz. Bu sayede hasta sayıları her geçen gün daha çok artıyor. Bu yapılanlar insanlık suçudur.