Herşey aleni ortada « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 08:03
Erol Yıldız

Erol Yıldız

Erol Yıldız

Herşey aleni ortada

Herşey aleni ortada
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 17:47

391 views

Herşey aleni ortada

Hadi bakalım bizler yazdıkça tehdit alıyoruz, işte ortada. Doğruları yazdıkça birilerinin işine gelmiyor. Bir zamanlar nüfusumuzun verdiği sorunları bahsederken, araya kattığım notlarıma içerlenenler olmuştu. Yakında böyle giderse biz Vuhan’ı kesin geçeriz demiştim. Şimdi bakıyorum da ne Vuhan’ı ne Avrupası her şey aleni ortada. Mülteciye karşı saygım sonsuzdur. Savaştan kaçmıştır ve açtır, muhtaçtır. Buna kimsenin bir şey demeye hakkı yok. Biz ne yapıyoruz? Alıyoruz onları halkın arasına atıyoruz. Bunları yeni bahsetmedik. Devamlı yazdık durduk. Ben mülteciye ekmeğimin yarısını veririm. Benim geleneklerimde var. Açarsın kampı koyarsın mülteciyi içine, ne isterse yedirir içirirsin. Çıkış olmaz. Çıkmak isteyeni imza karşılığında çıkarır kontrollü salarsın. Sen halkın içine gönder sonra belayı başka yerde ara. Al işte henüz bayramın üçüncü günü hep birlikte gördük.

Bana ne kardeşim bizim içimize yabancıyı koyuyorsun. Derdin asimile etmekse, bu millet asla asimile olmaz. Yanlış yapılıyor. Ben bu yaşta bile kendi çocuklarımı takip edemiyorum. Bunca mülteciyi aramızda bu devlet nasıl takip eder anlamış değilim.

Mağdur ve mazluma yardım etmek dinen görevdir. Fakat masum ve mazlum diye anılanlar doktor, avukat ve birilerinin kabul gördüğü önemli yerlerde yer alanlar olursa nerede bunun gerçeği. Benim ülke vatandaşım içinde o kadar vasıflı insan var ki, kimsenin artığı bir topluma ihtiyacı olmaz. Kuruluşumuzdan bu zamana kadar çok güzel şeyler yapan bu ülkede başka beyine gerek yok. Amaç onların beyni değil, onların oyu.

Şimdi bütün ülkelere sormak gerekir. Neden Suriyelileri istemiyorsunuz diye. Başına iş almamak için. İşin içinde insan saygısızlığı yok. Dünyanın başına bela olan terör nedeniyle kimse güvenemiyor. Biz ise güvene gerek duymadan insanların arasına salıyor sonra da canlı bomba paniği ile insanların uykusunu kaçırıyoruz. Tamam bu güne kadar savaş mağduru diye içimize aldık. İş bitti dönmeleri gerekir. Bana ne onları beslemek bize mi, düştü.

Hiçbir dinde insanları al ve öldür yazmıyor. Masum insanlara sıkılan kurşun, insan haklarına karşı masumiyet asla oluşturmaz. Eğer vatandaşlık verilme işi olacaksa, büyük hatanın en kötüsüdür demek lazım.