Hastane çıkmazında son adım (mı?) - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 01:52

Hastane çıkmazında son adım (mı?)

Hastane çıkmazında son adım (mı?)
Son Güncelleme :

26 Şubat 2021 - 11:40

739 views

Hastane çıkmazında son adım (mı?)

Adalet ve Kalkınma Partisi Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Didim Devlet Hastanesine yapılması planlanan 75 yataklı ek binanın ihale sürecinde sona yaklaşıldığını duyurdu.

Didim Devlet Hastanesi yapılması planlanan 75 yataklı ek binayla ilgili ihale sürecinde sona gelindiğini belirten AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, “Didim Devlet Hastanemizi sağlık hizmet sunumunda güçlendirecek 75 yataklı ek binanın ihale sürecinde sona yaklaşıyoruz. Sözleşmenin imzalanmasının ardından hızla inşaat çalışmalarına başlanacak.” dedi.

“İhale sözleşmesinin imzalanmasını planlanıyor”

İlçe Başkanı Subaşı, açıklamasında “Aydın ilimizin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Didim ilçemizde son yıllarda mevcut devlet hastanemiz yetersiz kalıyordu. Kış aylarında yerleşik nüfusun giderek artmaya başlaması ve yaz aylarında ise oluşan nüfus yoğunluğuna karşın sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından İlçemize yatırım kararı alınmıştı. Yapılan planlamayla mevcut Devlet Hastanemize 75 yataklı ek bina yapılmasına karar verilmişti.

Projenin yatırım programına alınmasının ardından Hastanemize 75 Yataklı Ek Bina için ihale sürecine geçildi. 17 Şubat 2021 tarihinde ihale komisyon kararı onaylanarak tebliğ edildi. Mart Ayı’nın ilk haftası ise inşallah ihale sözleşmesinin imzalanmasını planlanıyor. Bu sürecin ardından inşaat çalışmalarına hızla başlanacak. Tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek yeni hastanemiz ile Didim İlçemizin sağlık altyapısı güçlenecek, daha kaliteli hizmet verilebilecek. Nitelikli, konforlu hasta odaları, poliklinikler, tam donanımlı ameliyathaneler, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlar ile hemşehrilerimize sağlık hizmeti sunulacak.

İlçemize sağlanacak sağlık hizmetinin en önemli adımı olan 75 Yataklı Ek Hastane Binası Projesi’nin hayırlı olmasını diliyorum. Partimizin, turizmin incisi olan Didim’e verdiği değerin nişanesi olacak bu önemli proje için büyük emekler sarf eden başta İl Başkanımız Sayın Ömer Özmen olmak üzere Milletvekilimiz, TBMM KİT Komisyon Başkanımız, Sayın Mustafa Savaş’a, Milletvekilimiz, MKYK Üyemiz, Sayın Metin Yavuz’a, Milletvekilimiz Sayın Bekir Kuvvet Erim’e ve Milletvekilimiz Sayın Rıza Posacı’ya, İlçem adına şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Milletimize hizmet yolunda daima ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki; yaparsa AK Parti Yapar!” ifadelerini kullandı.

 

%d blogcu bunu beğendi: