“Halkımızı Uyanık Olmaya Çağırıyoruz” - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 03:24

“Halkımızı Uyanık Olmaya Çağırıyoruz”

“Halkımızı Uyanık Olmaya Çağırıyoruz”
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 10:07

356 views

“Halkımızı Uyanık Olmaya Çağırıyoruz”

104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi tartışmalarıyla ilgili bildiri yayımlayarak, “Montrö’nün tartışma konusu yapılmasına neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması” ifadeleri kullanılmıştı.

Emek Partisi Didim İlçe Örgütü, yazılı basın açıklaması yaparak, darbeyi çağrıştıran en küçük girişimin halkın yararına olmadığını belirterek bu tip tartışmaları “Allah’ın lütfu” olarak gören tek adam yönetimi ve Cumhur İttifakı’nın tutumuna karşı uyardı.

“Birliğimizi, dayanışmamızı ve mücadelemizi güçlendirelim”

EMEP Didim İlçe Örgütü tarafından yapılan açıklamada işçi ve emekçiler, tek adam yönetimi ve Cumhur İttifakı’nın bu tutumu karşısında uyanık olmaya çağırdı.

EMEP tarafından  yapılan yazılı basın açıklaması “Türkiye, 104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri üzerinden bir kez daha ordu, siyaset ve darbe tartışmaları yaşıyor. Tek adam yönetimi ve Cumhur İttifakı’nın sözcüleri de alışkın oldukları üzere bu tartışmaları “Allah’ın bir lütfu” olarak görüp, fırsata çevirmek üzere harekete geçmiş görünüyor.” İfadelerini ile başladı.

EMEP Didim İlçe Örgütü, geçmişten bugüne yaşanan darbelerin ve onu çağrıştıracak en küçük bir girişimin bu ülkenin sömürülen ve ezilen halk kitlelerine hiçbir yararı olmadığını belirterek, “Bu bildirinin de halk yararına bir karşılığı yoktur. Bugün de ve gelecekte de olmayacağı açıktır.

Ancak, Erdoğan ve AKP hükümetleri, her türlü ekonomik, sosyal ve demokratik hak talebini darbecilik, bölücülük, teröristlik vb. ile suçlayıp, baskıcı, anti demokratik yasal düzenleme ve uygulamalarla iktidarlarını sürdürmeyi yönetme tarzlarının bir parçası haline getirmişlerdir. Tek adam yönetiminin kurulması ve gerici-faşist bir politik sistemin inşasına yönelik somut adımların atılmasıyla geçen son yıllar içerisinde bunun birçok somut örneğini yaşadık. Bugün de 104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri aynı şekilde kullanılmak isteniyor.

Bütün işçi ve emekçi kardeşlerimizi tek adam yönetimi ve Cumhur İttifakı’nın bu tutumu karşısında uyanık olmaya çağırıyoruz.

Ekonomik, sosyal ve demokratik hak ve özgürlüklerin egemen olacağı bir ülke ve gelecek, ancak ve ancak işçilerin ve emekçilerin mücadelesiyle kurulabilir.

Bunun için birliğimizi, dayanışmamızı ve mücadelemizi güçlendirelim.” ifadelerine yer verdi.

%d blogcu bunu beğendi: