Halk pazarlarında korona denetimleri devam ediyor « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 01:13

Halk pazarlarında korona denetimleri devam ediyor

Halk pazarlarında korona denetimleri devam ediyor
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 15:11

474 views

Halk pazarlarında korona denetimleri devam ediyor

 

İçişleri Bakanlığı ve Aydın Valiliği’nin “Sağlık hepimiz için” mottosu ile verdiği talimatlar doğrultusunda halk pazarlarında COVİD-19 denetimleri hız kesmeden devam ediyor.

 

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde, Didim’de vaka sayılarının azalmasına rağmen denetimler titizlikle devam ediyor.

 

Didim’de gerçekleşen koronavirüs salgını ile ilgili mücadele kapsamında İlçe Kaymakamlığı tarafından kurulan ekipler salgının ilk gününden itibaren denetimlere devam ediyor.

Denetimlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen usul ve esaslara uyulup uyulmadığına dair inceleme ve denetimler titizlik ve hassasiyet ile sürdürülüyor.

 

Amaç, farkındalığın artması

 

Halk pazarlarında yapılan denetimlerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Didim Kaymakamlığı, ‘Sağlık hepimizi için’ başlığı altında “İçişleri Bakanlığı ve Aydın Valiliğinin talimatları doğrultusunda; İlçe Kaymakamımız Sn. Halil Avşar öncülüğünde, Covid-19 ile mücadele kapsamında; pazar yerinde denetimlerimiz devam etmektedir. Temizlik, Maske , Mesafe.” İfadelerine yer verdi.