ESO, pazaryerinde korona denetimine çıktı « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 23:14

ESO, pazaryerinde korona denetimine çıktı

ESO, pazaryerinde korona denetimine çıktı
Son Güncelleme :

10 Mart 2021 - 10:40

358 views

ESO, pazaryerinde korona denetimine çıktı

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Yeni Mahallede bulunan Çarşamba pazarında kovid-19 denetiminde bulunarak ‘Rehavete kapılmayın’ uyarısında bulundu.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik, Oda Sekreteri Ayşe Durmaz Çarşamba pazarındaki esnafı ziyaret ederek, kovid-19 tedbirlerini hatırlattı.

Oda üyesi pazarcı esnafını gezen Başkan Erul, üyelerine maske dağıtımı yaparak, rehavete kapılmamaları ve kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

“Rehavete kapılmayın”

Başkan Erul, Koronavirüs risk değerlendirme haritasına göre sarı renkten turuncu renk risk gruba giren Didim’de kontrollü normalleşme sürecinde Pazar esnafını ziyaret ederek, “Kontrollü Sosyal Hayat döneminde temel prensip ve esaslar olarak ön plana çıkan maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik vb. hususları konusunda pazarcı esnafımıza hatırlatmalarda bulunduk. Koronavirüs salgınında vaka sayılarında gerçekleşen düşüşle birlikte gerçekleşen normalleşme sürecinde esnafımızın rehavete kapılmadan, kurallara uyarak tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor. Didim’de yaşayan esnafımız bilinçli ve tedbirli. Bu virüsü en kısa zamanda yeneceğiz. Bütün esnaflarımıza bol kazançlar dilerim.” dedi.