EMEP, “50 Yıllık Tiyatroyu Oynamaya Devam Ediyorlar” « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:27

EMEP, “50 Yıllık Tiyatroyu Oynamaya Devam Ediyorlar”

EMEP, “50 Yıllık Tiyatroyu Oynamaya Devam Ediyorlar”
Son Güncelleme :

29 Aralık 2020 - 10:11

793 views

EMEP, “50 yıllık tiyatroyu oynamaya devam ediyorlar”

EMEP; Emek Partisi Didim İlçe Örgütü, asgari ücret tespit komisyonu tarafından asgari ücretin 2825 TL olarak açıklanması üzerine yazılı basın açıklamasını yaptı.

Emek Partisi Didim İlçe Sekreteri Ahmet Gülmüş tarafından yapılan açıklamada “Her Fabrikada Ek Zam Talebi Etrafında Birleşelim, Mücadele Edelim!” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gülmüş, “Açıklanan rakam bir kez daha gösterdi ki patronlar ve onların iktidar el ele işçileri bir kez daha açlığa ve kuru ekmeğe mahkum etmek istiyor.

Asgari ücretliden 10 kalemde bin liraya yakın vergi alan hükümet, sermaye şirketlerinden tahsil edilmesi gereken 230 milyar liralık vergi borcunu bir kalemde silmiştir! Asgari ücret vergiden muaf tutulsun talebi görmezden gelinerek işçi sınıfı ve emekçiler yok sayılmıştır” dedi.

Gülmüş, açıklamasına “Her yıl aralık ayında toplanan 15 kişilik komisyon milyonlarca işçi ve emekçinin insanca yaşanacak asgari ücret talebini görmezden gelerek oldu bittiye getiriyor. Böylece asgari ücretin belirlenmesini 15 kişilik bir komisyon üyeleri arasındaki “pazarlığa” indirgeyerek işçi ve emekçileri sürecin dışında tutarak,  50 yıllık tiyatroyu oynamaya devam ediyorlar” şeklinde devam etti.

“Ek Zam Talebi Etrafında Birleşelim, Mücadele Edelim!”

Açıklamasının sonunda  bütün işçi ve emekçilere seslenen Gülmüş, “ Fabrika, Atölye ve İşyerlerinde Ek Zam Talebi Etrafında Birleşelim, Mücadele Edelim!” ifadelerini kullanarak, “Ekonomik kriz ve pandemi döneminde patronlar kârlarını 669 Milyar TL arttırdı. Her gün milyonerlerin arasına düzinelerce yeni milyoner ekleniyor. Bizlere ise açlık ve kuru ekmeği reva görüyorlar.

İşçinin artık ekmeğinden, geleceğinden fedakarlık yapacak bir şeyi kalmamıştır. Bizleri açlığa mahkûm etmek isteyenlere karşı artık izleyici olmaktan çıkarak sahneye, her fabrikada ek zam talebi etrafında birliğimizi güçlendirmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz.” dedi.