Tüm Emekliler Sendikası 4 yaşında! - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 03:14

Tüm Emekliler Sendikası 4 yaşında!

Tüm Emekliler Sendikası 4 yaşında!
Son Güncelleme :

24 Şubat 2021 - 17:53

618 views

Tüm Emekliler Sendikası 4 yaşında!

Tüm Emekli Sen Didim Şubesi, Tüm Emekli Sen’in kuruluşunun 4’üncü yıl dönümü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu.

Şube Başkanı Yücel Erdoğan tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bugün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor.” dedi.

Şube Başkanı Yücel Erdoğan tarafından yapılan açıklamada “Yıllardır yok sayılan, fazlalık görülen, yük olarak değerlendirilen emeklilerin insanca yaşama talebiyle başlattığı sendikal örgütlenme mücadelesi 1995’de başladı.

Her hak temelli örgütlenme gibi emeklilerin sendikalaşmasının ve mücadelesinin önüne pek çok engeller çıkarıldı. Her engel emeklilerin mücadelesi ile aşıldı ve bugünlere gelindi.

Kurulduğu günden bu yana Tüm Emekli Sen ve üyelerimiz, sadece emeğin, sendikal hakların değil, aynı zamanda eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara ve diktatörlüğe karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı eşitliğin, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olmuştur.” diyerek devam edildi.

Bildirinin son bölümünde; “Emek mücadelesi sürdüren, demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugünlerde sendikamızın kuruluş günü olan 20 Şubat bizim için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadeleyi yükseltme, örgütümüzü, sendikamızı güçlendirme ve büyütme günüdür. Bu duygu ve bilinçle sendikamızın 4. Yaşı kutlu olsun. Gelecek bizim ellerimizdedir. Yaşasın emeklilerin sendikal hak mücadelesi, Yaşasın emeklilerin birliği, Yaşasın Tüm Emekli Sen” ifadeleri yer aldı.

%d blogcu bunu beğendi: