Eğitim-sen suç duyurusunda bulundu « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 08:39

Eğitim-sen suç duyurusunda bulundu

Eğitim-sen suç duyurusunda bulundu
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2021 - 12:46

314 views

Eğitim-sen suç duyurusunda bulundu

Eğitim-sen Didim Baş Temsilcisi Belkıs Kahraman, 21 Mayıs tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantı da sarf edilen sözlerle ilgili Didim Cumhuriyet Başsavcılığına tehdit ve hakaretten suç duyurusunda bulundu.

Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ikinci kez düzenlenen yetki ile sendika belirleme toplantısında Didim İlçe Milli Eğitim biriminin Hukuk şefinin ‘Bu iş pisliğe kalırsa en alasını yaparız’ ifadeleri üzerine Eğitim-sen Didim Baş Temsilcisi Belkıs Kahraman, Didim Cumhuriyet Başsavcılığına tehdit ve hakaretten suç duyurusunda bulundu.

 Ne olmuştu?

Didim’de en çok üyeye sahip olan Eğitim-sen(204), ikinci sırada gelen Eğitim Birsen’i(203) bir üye fazlalığı ile geride bırakarak, yetkiyi alan sendika olmuştu. Eğitim Birsen’in itirazları üzerine 21 Mayıs tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yeniden toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantının yasal olmadığını ifade eden Didim Eğitim-sen Baştemsilcisi Belkıs Kahraman, toplantı esnasında sarf edilen sözler için suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etmişti.

 

HABER: ELİF DİKBAŞ