Efsane Muhtara hizmet binası yapıldı « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 01:30

Efsane Muhtara hizmet binası yapıldı

Efsane Muhtara hizmet binası yapıldı
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 11:05

258 views

Efsane Muhtara hizmet binası yapıldı

Didim’de efsane muhtar olarak bilinen Didim Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık uzun süredir beklediği hizmet binasına kavuştu.

Didim Belediyesi Heykel ve Seramik atölyesinde çalışan Heykeltıraş Olgaç Demirkol tarafından yapılan muhtarlık hizmet binası, Didim Belediyesi ekipleri tarafından Hisar Mahallesi’ndeki yerine kuruldu.

“Başkanımız hem duygulandırdı hem de gururlandırdı”

Hizmet binası ile ilgili açıklama yapan Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık “Belediye Başkanı ve ekibi sayesinde muhtarlık büroma kavuştum. Muhtarlık hizmet binasını yaptırarak beni son derece mutlu ettiler. Muhtar olduğum dönemden bu yana muhtarlık binam yoktu. Hisar Mahallesi’nde 40 yıla yakın bir zaman zor şartlar altında burada barakada hizmet verdim. Mahallemin gün den güne kalabalıklaştığı ve mahalle sınırlarımın genişletildiğinden bir muhtarlık binasına ihtiyacım olduğunu anladım. Bu konuda 2 aydan bu yana Sayın Belediye Başkanımıza Hisar Mahallesine acil bir muhtarlık binası ihtiyacımız olduğunu söyledim. Turizm Derneği Başkanı olduğu dönemden bu döneme kadar başkana çok destek verdi. Gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarında böyle bir muhtarlık binası istiyordum. Yapmak için uğraştılar ama SİT alanı olduğu için yapamadılar. Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay, tekerlek üzerine seyyar olarak hizmet binası yaptı. Beni çok duygulandırdı ve gururlandırdı. Hizmet binasının yanı sıra yaptığım hizmetleri takdir ederek, ‘Bahri Aşık’ adında çocuk parkı yaptı. Didim Belediye Başkanı’na Deniz Atabay ve belediye meclis üyelerine mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ederim. Yapımında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi saygılarımı sunarım.” dedi.