DTO İş Bankası ile Destek Protokolü İmzaladı « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 00:17

DTO İş Bankası ile Destek Protokolü İmzaladı

DTO İş Bankası ile Destek Protokolü İmzaladı
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 8:54

278 views

DTO İş Bankası ile Destek Protokolü İmzaladı

 Didim Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş ve İş Bankası Didim Merkez Şube Müdürü Ata Yapşık ile Servis Yetkilisi Arife Elmas arasında Ticaret Odası üyelerine destek protokolü imzalandı.

 Didim Ticaret Odası üyelerinin dikkatine! Destek paketlerinin detayları ise şu şekilde:

Türkiye İş Bankası ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında oluşturulan Hazine Destekli Turizm Destek paketinin Turizm

 

sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ile bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri başta olmak üzere, sözleşme veya faturaya bağlı tüm sabit giderlerinin ve nakit ihtiyaçlarının karşılanması ve bu sayede salgının nakit akışları üzerindeki olumsuz etkisini azaltarak üretim ve istihdam kapasitelerinin korunması amaçlanmıştır. KGF Kefaleti ile Turizm Destek Kredisi programı kapsamlı ve özellikli olduğundan faiz oranı, koşullar ve detaylar hakkında bilgi almak isteyen üyelerimizi İş Bankası Şubesine başvurm

ası gerekmektedir.

Ayrıca İş Bankası Pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak ve ekonomik aktivitelerin devamlılığını sağlamak amacıyla yeni normale adaptasyon sürecinde mevcut ve yeni edinilecek ticari müşterilerin finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik “Esnaf ve KOBİ’lerimize Destek Kampanyası” düzenlenmiştir.

Esnaf ve KOBİ’lerimize Destek Kampanyasında kredi azami tutarı 3 milyon TL olup, azami vade 36 aydır. Ticari krediler aylık eşit taksit ödemeli veya 6 aya kadar ödemesiz dönem olabilecektir. Faiz oranı Banka sistemine uyumlu Yapay Zeka Uygulaması üzerinden kişiye özel uygulanacaktır.

Başvuru yapacak üyelerin başvuru öncesinde Didim Ticaret Odası’ndan gerekli belgeleri temin edebilir.