“Dinamik Denetim Modeli” sona erdi « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 02:07

“Dinamik Denetim Modeli” sona erdi

“Dinamik Denetim Modeli” sona erdi
Son Güncelleme :

13 Mart 2021 - 8:13

262 views

“Dinamik Denetim Modeli” sona erdi

İçişleri Bakanlığınca kontrollü normalleşme sürecinde salgınla mücadele tedbirlerine uyumun sağlanması amacıyla gerçekleşen “Dinamik Denetim Modeli” sona erdi.

Didim Kaymakamlığı, Dinamik Denetim Modeli kapsamında 6 Mart Cumartesi günü başlayan ve bir haftalık konu bazlı tematik genel denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

6 Mart Cumartesi günü başlayan, restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerler, otel ve konaklama tesisleri, şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dâhil), otogar gibi yerler, berberler/kuaförler/güzellik merkezleri, internet kafeler/salonları, ganyan, ı̇ddaa ve milli piyango bayileri, cadde, sokak, meydan gibi yerlerde maske denetimi, Halı sahalar/spor tesisleri ile cami ve mescitler, marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler denetlendi.

Denetimler, ilgili/yetkili kurum ve kuruluşların yöneticileri ve personelleri, mahalle muhtarları, esnaf ve meslek odaları temsilcileri, genel kolluk birimlerinin katılımıyla oluşturulan özel ekipler tarafından gerçekleşti. Denetim esnasında maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik vb. hususların yanı sıra bütün iş kolları ve yaşamın tüm alanları için belirlenen tedbirler ve kurallara uyulup uyulmadığına yönelik denetimler titizlik ve hassasiyet ile sürdürüldü.

“Hedef Mavi Kategori”

Denetimlerle ilgili açıklama yapan Didim Kaymakamı Halil Avşar, “İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda salgınla mücadelede Dinamik Denetim Modeli kapsamında saha çalışmalarına devam edeceğiz. Hedef Mavi Kategori. “ ifadelerini kullandı.