Didim’den “1 Mayıs Marşı” « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 07:34

Didim’den “1 Mayıs Marşı”

Didim’den “1 Mayıs Marşı”
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 20:24

534 views

Didim’den “1 Mayıs Marşı”

Didim’de yaşayan profesyonel müzisyen Fevzi Kurtuluş, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü İşçi bayramı nedeniyle sözü bestesi kendine ait olan ‘1 Mayıs Marşı’ eserine klip çekti.

1 Mayıs Marşı’nın klibi, Antik dünyanın en önemli kehanet merkezlerinden biri olarak ünlenen ve güneş, ışık, müzik ile kehanet tanrısı Apollon adına yapılan tarihi Apollon Tapınağı’nda çekildi.

Sözü ve bestesi Fevzi Kurtuluş’a ait olan eser, yine Fevzi Kurtuluş tarafından seslendirilirken, marşta birçok enstrüman yer aldı. Marş, birkaç gün içerisinde dijital platformda yerini alacak.

 “Gelecek yıllarda bir damga vuracağını düşünüyorum”

1 Mayıs Marşı ile ilgili açıklamada bulunan Fevzi Kurtuluş, 90’lı yıllardan beri emek cephesine hitaben eserler ürettiğini belirterek, “Sözlerinin Sarper Özsan’a ait, 1 Mayıs’ın ölümsüz bir marşı var. Onu aşacak bir marşın besteleneceğini düşünmüyorum ama alanlarda çekilecek bir halayının eksikliğini hissettim. O boşluğu doldurmak için yaklaşık bir yıldır yaptığım çalışma sonucunda sözü ve bestesi bana ait olan eseri seslendirdik. Bugün de klip çalışmasını çekiyorum. Tamamen ev ortamında ve amatör bir ruhla ve kolektif bir çalışma içinde gerçekleştiği bir eser. Didim’de koro çalışmaları gerçekleştirdiğimiz arkadaşlarımız ve müzisyen kardeşlerimde destek verdiler. 2 gün içerisinde sosyal medya platformlarında ‘Fevzi Kurtuluş 1 Mayıs Marşı’ adı ile yayınlanacak. Bugünler de bir handikap yaşıyoruz. Bu yılda alanlara çıkılamayacak. Dijital platformlar üzerinden belki sendikalar kutlayabilir. Umuyor ve diliyorum ki bu eser her nerede nasıl kutlanacaksa o ortam içerisinde coşku yaratır diye düşünüyorum. Bu eserin gelecek yıllarda bir damga vuracağını düşünüyorum.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ