Didim’de yapılacak olan spor yatırımları incelendi « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 01:32

Didim’de yapılacak olan spor yatırımları incelendi

Didim’de yapılacak olan spor yatırımları incelendi
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2021 - 9:08

124 views

Didim’de yapılacak olan spor yatırımları incelendi

Didim’de spor yatırımları kapsamında yapılacak olan tesisler gezilerek, yerinde incelendi.

Etkinliğe Didim Kaymakamı Halil Avşar, Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, Aydın ve Didim’de görev yapan basın mensupları katıldı. Etkinlikte ilk olarak Didim’de bulunan kapalı spor salonun arka tarafına yapılması planlanan çadır ve karavan turizmi projesinden bahsedildi. Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü binasında başlayan etkinlik öncesi Didim’in boksörleri Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na boks eldiveni takdim etti.

“5 Haziran’da çocuklarımıza yüzme vereceğiz”

Projeyle ilgili açıklama yapan Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “GEKA projesi kapsamında tırmanma duvarı, küçük çocuklara ve 50 yaş gruplarını dağcılık tırmanma eğitimleri verilecek. Zipline olacak. Macera parkı gibi küçük bir alanımız olacak. Bisiklet yolu, yürüyüş yolları olacak. Tesis içerisinde içerisin de tenis kortu ve portatif yüzme havuzu da olacak. Böyle bir komplike yani karavanlı çadır kampının yapılacağı gençlik kampı gibi böyle entegre şekle dönüştüreceğiz. Portatif havuz da 5 Haziran’da yaz döneminde çocuklarımıza yüzme vereceğiz.” dedi.

“Amacımız turizmin 12 aya yayılması”

Kaymakam Avşar, “Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı teşekkür ederim. Didim gençlik ve Spor anlamında çok uzun süredir çeşitli faaliyetleri hakim olan bir yerdir. Bu anlamda yakın dönemde önemli projelerin olacağını tahmin ediyoruz. Özelikle GEKA projesi kapsamında il gençlik Spor müdürlüğümüzün özel bir çabası söz konusu oldu. Şahsen kendilerine teşekkür ediyorum. Halı sahanın yakın dönemde inşaatının başlaması durumu söz konusu bunun sayısının biraz artması söz konusu.  Gençlik Spor merkezimizin yapılması da söz konusu. Onunda faaliyetine önümüzdeki günlerde ortaya konacak. Katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Didim malumunuz turizmi ile doğa durumuyla coğrafya konumuyla çok özeldir. Burada amacımız turizmin sadece 4 aylık bir süreç olmaması. Tüm dönemi yani 12 aya yayılması. Esnafın bu anlamda bütün müteşebbislerin önemli bir gelir elde etmesi. Bu anlamda bu çalışmaların meyvesini yakın zamanda vereceğini tahmin ediyoruz. Ben herkese katkılarından  dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

İzci kampı ziyaret edildi

Didim’de yapılacak olan spor tesisleri gezisinin ardından Akbük Mahallesi’nde atıl bir şekilde bulunan izcilik kampının yenilenmiş son halini ziyaret eden Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından bakım ve onarım işlerinin %90’nım tamamladığını ve en kısa sürede hizmete geçeceğini belirtti.

HABER: ELİF DİKBAŞ