Didim’de, Kros Ligi Yarı Final yarışmaları yapıldı « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 06:53

Didim’de, Kros Ligi Yarı Final yarışmaları yapıldı

Didim’de, Kros Ligi Yarı Final yarışmaları yapıldı
Son Güncelleme :

14 Nisan 2021 - 14:04

357 views

Didim’de, Kros Ligi Yarı Final yarışmaları yapıldı

Atletizm Geliştirme Projesi ve İl Karmaları Bölgesel Kros Ligi Yarı Final Yarışmaları, 14 Nisan Çarşamba günü Didim’de gerçekleşti.

Akbük Mahallesi Kumkent sahilinde yapılan yarışları Didim Kaymakamı Halil Avşar, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, Didim Engelliler Derneği Başkanı ve Didim Belediyespor Başkanı Bedri Altıntaş, Türkiye Atletizm Federasyonu Temsilcileri, sporcular ve antrenörler katılım gösterdi.

625 sporcu katıldı

29 ilden 625 sporcunun katıldığı kros yarışında büyük mücadele verildi. Parkurda sporcular büyük bir güçlük yaşarken, yarışın final etabı ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Bitiş çizgisine ulaşan sporculardan bazıları kendilerine yere bırakırken, bazıları ise gözyaşlarına hakim olamadı. Covid-19 gölgesinde gerçekleşen yarışta bitiş çizgisine ulaşan sporculara maske dağıtımı yapıldı.

“Didim spor alanında da adını duyuracak”

Yarışmayla ilgili açıklama yapan Didim İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, “Didim, turizm ilçesi olarak biliniyordu ama spor noktasında da bir yere getirmeye çalışıyoruz. Bu nokta geçtiğimiz ay içerisinde masa tenisi şampiyonası, bu ay içerisinde Türkiye il karmaları atletizm şampiyonası, gelecek ay ise triatlon yarışları yaparak, Didim spor alanında da adını duyuracak. 29 ilden 625 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. 9 adet kulüp katıldı. Kulüpler arasında Galatasaray, Beşiktaş gibi büyük kulüplerde yer alıyor. Sporcularımız kros yarışlarında,  6 kategoride, yaş gruplarına göre mücadele verdiler. İl karmaları bazında dereceye giren sporcular, Gaziantep’te final yarışlarına katılacaklar. Yarışmaya katılan kulüplere, antrenörlere, il temsilcilerine, federasyon başkanımıza teşekkür ederken, katkılarında dolayı il müdürümüze ve ilçe müdürlüğümüz bünyesinde görevli arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.“ ifadelerine yer verdi.

Ödüller takdim edildi

Yarışma sonrası dereceye giren sporculara madalyalarını ve kupalarını takdim eden protokol üyeleri, ödül töreninin ardından sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.