Didim’de “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi hayata geçirildi « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 01:49

Didim’de “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi hayata geçirildi

Didim’de “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi hayata geçirildi
Son Güncelleme :

29 Ocak 2021 - 7:48

547 views

Didim’de “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi hayata geçirildi

Didim Kaymakamlığı’nın koordinesinde Didim İlçe Jandarma Komutanlığı ile Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğinde “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi hayata geçirildi.

Farkındalık oluşturulması hedeflenen proje kapsamında, jandarma trafik sorumluluk alanında belirlenen noktalara resimli ve ikaz lambalı afişler asıldı. Didim İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen proje tanıtım törenine, Didim Kaymakamı Halil Avşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, Cumhuriyet Savcısı Yusuf Kenan Zararsız, Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Savaş Cengiz, Jandarma Başçavuş Necdet Koç ve Kıdemli Üstçavuş Metin Sözer katıldı.

Didim Kaymakamı Halil Avşar, “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesi kapsamında hazırlanan resimli ve ikaz lambalı afişlerin jandarma trafik sorumluluk alanında belirlenen noktalara konulduğunu belirterek, proje ile trafikte durumsal farkındalığın arttırılması ve vatandaşların can ile mal kaybının önlenmesinin amaçlandığını söyledi.

“Amacımız farkındalık yaratmaktır”

Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Savaş Cengiz de projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Didim Kaymakamlığı’nın koordinesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı ve odamız işbirliğinde hayata geçirdiğimiz “Hayatınız Bizim İçin Değerlidir” projesinde amaç, trafik kuralı ihlali sonucunda meydana gelebilecek olayları resimli afişlerle aktararak, sürücü ve yayaların dikkatini çekip farkındalık yaratmaktır. Biz de bu konuda gerekli adımları atarak desteğimizi sağladık. Projemizin amacına ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.