Didim’de denetimler kesintisiz olarak devam ediyor « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 09:08

Didim’de denetimler kesintisiz olarak devam ediyor

Didim’de denetimler kesintisiz olarak devam ediyor
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 17:18

195 views

Didim’de denetimler kesintisiz olarak devam ediyor

Didim’de koronavirüse karşı alınan tedbirleri kapsamında 17 gün sürmekte olan tam kapanma sürecinde ilçe genelinde Didim Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerince geniş kapsamlı denetimler gerçekleştiriliyor.

Bu süreçte başta Didim İlçe Kaymakamı Halil Avşar olmak üzere tüm kamu görevlilerinin sahada aktif olarak denetimler kesintisiz sürüyor.

Ülke genelinde 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasındaki tam kapanma kararının ardından Didim’de denetimler geniş kapsamlı olarak sürdürülüyor. İlçe girişlerinde yapılan denetimlerin yanı sıra kentin ana merkezi olarak kabul edilen Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, İnönü Bulvarı ve Selanik Caddesi yanı sıra Mavişehir ve Altınkum Yalı caddesinde de emniyet güçlerinde araçları ve vatandaşları tek tek durdurarak denetine tabii tutuyor. Denetimlerde araçlarda izin evrakları kontrol edilirken, izin belgesi olmayanlara cezai işlem uygulanıyor.

Tam kapanma ile ilgili açıklama yapan Didim Kaymakamı Halil Avşar, sokağa çıkma kısıtlamasına uyarak hassasiyet gösteren Didimlilere teşekkür ederken, “Kısıtlama sürecinde görevlilerimizce ilçemizin ana güzergahlarında ve mahallelerimize giden grup yolları üzerinde uygulamalar yapılarak denetim ve kontroller aralıksız gerçekleştirilmektedir. Evde kalıyoruz, Salgına birlikte Dur! diyoruz. Tam Kapanma sürecinde yiyecek bulmakta zorlanan sokaktaki minik dostlarımızı da unutmayarak yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.