Didim Triatlonu 22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 23:19

Didim Triatlonu 22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek

Didim Triatlonu 22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2021 - 8:12

149 views

Didim Triatlonu 22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Didim Belediyesi’nin işbirliğiyle organize gerçekleşen Didim Triatlonu Türkiye Kupası 22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek.

2019 yılında Didim’de gerçekleşen triatlon yarışında 900’ün üzerinde lisanslı sporcu ile katılım rekoru kıran Didim Triatlonu’na bu yıl Covid önlemleri kapsamında yapılacak. 1-2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan triatlon 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen tam kapanma nedeniyle ertelenmişti.

22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan triatlon yarışlarında yıldız, genç, elit, paratriatlon, yaş grupları ve Mixed Relay kategorilerinde, sosyal mesafe ve hijyen kuralları hassasiyetiyle düzenlenecek.

Başkan Atabay, “Çalışmalara devam ediyoruz”

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Didim Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşecek olan triatlon yarışmaları nedeniyle Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.

Yalı Caddesi üzerinde başlayacak olan triatlon yarışları için çalışmalara devam eden Didim Belediyesi, parkur alanında inceleme yaptı. İnceleme çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Atabay, “22-23 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Didim Triatlonu için hazırlık çalışmalarımıza büyük bir heyecan ile devam ediyoruz.  Çalışma arkadaşlarımız ile birlikte parkur alanlarında yerinde incelemeler yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.