Didim Ticaret Odası’ndan eğitime bir destek daha « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 03:30

Didim Ticaret Odası’ndan eğitime bir destek daha

Didim Ticaret Odası’ndan eğitime bir destek daha
Son Güncelleme :

28 Ocak 2021 - 17:47

422 views

Didim Ticaret Odası’ndan eğitime bir destek daha 

Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin başlattığı “Küçük Parmaklar tablet dağıtım kampanyası” kapsamında Didim’de dağıtılacak 55 adet tablet Didim Ticaret Odası Yönetimi tarafından Didim Kaymakamı Halil Avşar ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ’a teslim etti.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş korona virüs salgını sebebiyle yapılan uzaktan eğitime her çocuğun sağlıklı bir erişim sağlaması için imkânlar ölçüsünde çalışma yaptıklarını ifade etti. Erbaş, “M. Rıfat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin, ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, çocuklarımızın da eğitim ve öğretim programlarına erişebilmesi için eğitime yatırım yapılması gerektiği bilinciyle 30 bin adet klavyeli tableti 81 ilde 365 Oda ve Borsa aracılığıyla dağıttı.” dedi.

Didim Kaymakamı Halil Avşar yapılan çalışmanın çok anlamlı ve önemli olduğunun altını çizdi. Başta Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere TOBB camiası ve Didim Ticaret Odasına teşekkür etti.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Ebubekir Apaydın ve Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Çevrem Gürsoy, Burhan Teke ve İsmet Kartal gerçekleştirilen ziyarette yer aldı.

Didim Ticaret Odası Uzaktan Eğitimde teknolojik erişimi olmayan öğrenciler için tablet kampanyası gerçekleştirmiş, hayırseverlerin katkıları ile alınan 80 adet yerli üretim tableti Didim Kaymakamlığına teslim etmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin katkısı eklenince, eğitime toplam 135 adet tablet desteği sağlanmış oldu.