Didim Rumelili Romanlar Derneği’nden Toroğlu’na tepki « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:56

Didim Rumelili Romanlar Derneği’nden Toroğlu’na tepki

Didim Rumelili Romanlar Derneği’nden Toroğlu’na tepki
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 16:06

582 views

Didim Rumelili Romanlar Derneği’nden Toroğlu’na tepki

Didim Rumelili Romanlar Derneği, Gaziantep FK’nın teknik direktörü Marius Sumudica’yı eleştirirken, “Böyle çingenelik olur mu” ifadelerini kullanan spor yorumcusu Erman Toroğlu’na basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. Yapılan açıklamaya dernek yönetimi ve üyelerinin yanı sıra AKP’li Belediye Meclis Üyesi Metin Çakır’da katıldı.

“Erman Toroğlu’nu kınıyoruz”

Didim Rumelili Romanlar Derneği binası önünde açıklama yapan Dernek Başkanı Şahin Doğu, katıldığı bir televizyon programında ayrımcılık ve nefret söyleminde bulunan Toroğlu’na tepki gösterdi. Dernek Başkanı Doğu, açıklamasında “Roman vatandaşlarımızı kötü gösteren aşağılayan ayrımcılık ve ırkçılık yapan spor yorumcusu Erman Toroğlu’nu kınıyoruz. AKP Roman Milletvekilimiz Sayın Cemal Bekle, CHP Roman Milletvekili Sayın Özcan Purçu ve yeni kurulan Roman Partisi Güzel Parti Genel Başkanı Sayın Hüseyin Akbulut konuyu yargıya taşımışlardır. Bizde STK’lar olarak konunun takipçisi olacağız.” İfadelerine yer verdi.

“Yapılan çirkin saldırı bizleri üzmüştür”

AKP’li Belediye Meclis Üyesi Metin Çakır, konuyla ilgili Türkiye genelinde tepkilerin olduğunu dile getirerek “Bizler genellikle mübadil göçmenleriyiz. Bu ülkede yaşıyoruz ve sonuna kadar bu ülkenin vatandaşıyız. Bu yapılan çirkin saldırı bizleri üzmüştür. Bir kez daha Erman Toroğlu’nu buradan kınıyoruz. Bu çirkin saldırılar hiç yakışmıyor.” ifadelerini kullandı.