Didim Kadın Platformu “İnsanlık Onurları Çiğnenmiştir” « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 21:24

Didim Kadın Platformu “İnsanlık Onurları Çiğnenmiştir”

Didim Kadın Platformu “İnsanlık Onurları Çiğnenmiştir”
Son Güncelleme :

19 Şubat 2021 - 18:01

364 views

Didim Kadın Platformu “İnsanlık Onurları Çiğnenmiştir”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken , 14 Şubat günü HDP Aydın il ve ilçe yöneticilerinin ve HDP Parti Meclisi Üyesi Ayfer Demirel’in de aralarında olduğu 13 kadın arkadaşımız yasal parti çalışmaları bahane edilerek gözaltına alınmış ve “çıplak arama yapılarak “ insanlık onurları çiğnenmiştir. Ayrıca Didim’de gözaltında tutulan HDP İl yöneticisi  “Biz bu dünyada da öbür dünyada da hesabını soruyoruz. Güçlü bir ülkeyiz. Güçlü bir Türkiye’yiz. Kimse bize bir şey yapamaz” diyen  Didim İlçe Emniyet Müdürünün tehdidine maruz kalmıştır.17 Şubat ‘ ta ise tüm kadın arkadaşlarımız serbest bırakılmışlardır.

Kadınlara yapılan siyasi soykırım operasyonları kapsamında, kadın arkadaşlarımız haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmış, ahlaki olmayan işlemlere maruz kalmışlardır. Didim Kadın Platformu bileşeni olan HDP Kadın Meclisine yapılan hukuksuz göz altıları kınıyoruz ve ahlaki ve hukuki olmayan işlemlere karşı Didim Kadın Platformu olarak bu  uygulamaların takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Kadınlara taciz tecavüz eden katledenleri serbest bırakan, göz yuman zihniyet, baskılarla göz altılarla kadın mücadelesini, dayanışmasını yok edemeyeceklerdir.

Kadınların özgürlük  mücadelesini durduramayacaklardır.

YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI

Didim Kadın Platformu