Didim Kadın Platformu “Hayatlarımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz” « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 22:45

Didim Kadın Platformu “Hayatlarımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz”

Didim Kadın Platformu “Hayatlarımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz”
Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 6:53

437 views

Didim Kadın Platformu “Hayatlarımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz”

Didimli kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla yapacakları etkinlik takvimi belli oldu. Didim Kadın Platformu bileşenleri, 8 Mart pazartesi günü saat 14:30’da Didim Kent Meydanında bir araya gelecek.

Didim Kadın Platformu bileşenleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde alanlarda olacaklarını belirtti. Haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz diyen kadınlar Didimli kız kardeşlerine seslenerek “Demokrasiyi, barışı, laikliği kazanmak için Didim’de kız kardeşlerimizi 8 Mart’ta alanlara çağırıyoruz.” dedi.

Didim Kadın Platformu tarafından yapılan 8 Mart çağrıcı metni ise şöyle:

“8 Mart Dünya Emekçi Kadın gününde eşit ve özgür bir yaşam kurma kararıyla alanlarda olacağız. Söyleyecek sözümüz değiştirecek gücümüz var.

Hayatlarımızdan ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz demek için, savaş ve işgal politikalarından vazgeçmek için, emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir demek için, kadın cinayetlerini, taciz ve tecavüzleri durdurmak, 6284 sayılı kanunun ve İstanbul Sözleşmesinin her bir maddesini uygulamak, doğamıza ve yaşam alanlarına sahip çıkmak için alanlarda olacağız. Evde, işte, okulda, tarlada, fabrikada, atölyede, emeği ve hakları için mücadele veren kadınların mücadele gününü şimdiden kutluyoruz. Mücadele kadınları birleştirir kadınlar dünyayı özgürleştirir. Pandemi fırsatçılığıyla kazanımlarımızı yok edilmek isteniyor. Sermayeyi gözeten salgın tedbirleri bizi daha da yoksullaştırıyor. Krize, yoksulluğa, sömürüye, gericiliğe, ırkçılığa, savaşa, salgına hayır! Demokrasiyi, barışı, laikliği savunmak için Didim’de yaşayan kız kardeşlerimizi 8 Mart’ta alanlara çağırıyoruz.”

Haber: Elif DİKBAŞ