Didim Esnaf Odası’ndan banka gibi hizmet « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 02:34

Didim Esnaf Odası’ndan banka gibi hizmet

Didim Esnaf Odası’ndan banka gibi hizmet
Son Güncelleme :

10 Şubat 2021 - 8:16

476 views

Didim Esnaf Odası’ndan banka gibi hizmet

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine yönelik son yaptığı hizmetle örnek oldu. Oda üyelerinin Halk Bankasında yapacağı iş ve işlemler oda tarafından yapılarak üyelere hem zaman hem de kolaylık sağlanıyor.

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası bünyesinde gerçekleştirilen hizmette oda üyelerine büyük kolaylık sağlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Erul girişimleriyle hayata geçirilen yeni hizmette, oda üyelerinin Halk Bankasına giderek yapmak zorunda olduğu oda kaydı, kayıt silme, sicil işlemleri ve adres-meslek değişikliğiyle ilgili ücret ve işlemleri artık oda personelince yapılıyor.

“Esnafımıza yardımcı olmaktan memnun olduk”

Oda Başkanı Şerif Erul yaklaşık 6 aydır devam eden hizmeti zaman içerisinde düzene koyduklarını ifade ederek “Bu sistemden önce üyelerimiz odada yapmak istedikleri iş ve işlemlerin ücretini ödemek için Halk bankasına gitmek zorundaydı. Biz ise üyelerimizin hem zaman kaybı yaşamamaları hem işlemlerinin daha hızlı yapmaları anlamında yönetim kurulu olarak bir karar aldık. Bu kararı Aydın’daki Birliğimizle paylaştık ve olumlu görüş almamızın ardından bankayla süreci gerçekleştirdik. Bundan sonra oda üyelerimiz oda kaydı, kayıt silme, sicil işlemleri ve adres-meslek değişikliğiyle ilgili ücret ve işlemleri odamız kanalıyla yaptırıyor. Burada hem işleri kısa sürede bitiyor hem de misafirimiz olarak ağırlıyoruz. Bu işlemleri daha önce gün boyu sürerken şimdi ise bir saat gibi kısa bir sürede işlerini bitirerek hizmetimizi sunuyoruz. Tüm esnaflarımız bu uygulamadan memnun kaldı. Bizde esnafımıza bu noktada yardımcı olmaktan memnun olduk.” dedi.