”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” saha çalışmaları başladı « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 01:44

”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” saha çalışmaları başladı

”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” saha çalışmaları başladı
Son Güncelleme :

02 Haziran 2021 - 16:01

80 views

”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” saha çalışmaları başladı

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Didim Kaymakamlığı’nın ortak fikir çalışması olan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen, ”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” projesi için saha düzenlemesi başladı.

Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında başvurusunu yaptığı Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı isimli projesi kabul edilmesi üzerine, saha düzenlenmesi başladı.

Didim Kaymakamı Halil Avşar ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu saha çalışmalarını yerinde inceledi.  Saha çalışmalarını yerinde inceleyen Didim Kaymakamı Halil Avşar, emeği geçenlere teşekkür etti.

”Didim EkoSpor Turizmi Çadır ve Karavan Parkı” Nedir?

Didim’de, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait kamu arazisine yapılacak olan proje, spora yönelik, zepline, tırmanma duvarı, kort tenisi, yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları gibi sportif alanları içerinde bulunduracak. Gelen ziyaretçilerin kişisel çadırlarını kurabilecekleri ve karavanlarını park edebilecekleri kamp alanı yapılacak. Ayrıca yöre halkının kendi yaptıkları yöresel ürünleri sergileyerek ziyaretçilere satış yapabilmeleri ve projenin Didim halkına maddi kazanç sağlaması amaçlanıyor.