Didim Devlet Hastanesi’nden DTO’ya plaket « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 02:52

Didim Devlet Hastanesi’nden DTO’ya plaket

Didim Devlet Hastanesi’nden DTO’ya plaket
Son Güncelleme :

27 Ocak 2021 - 9:48

466 views

Didim Devlet Hastanesi’nden DTO’ya plaket

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de mücadele edilen koronavirüs (COVID-19) salgını artan vaka sayıları ile Didim’i de tehdit etmesi üzerine Didim Ticaret Odası, Didim Devlet Hastanesine salgınla mücadelesine destek olmak adına Türkiye’nin stratejik kurumları tarafından üretilen Yerli ve Milli Biyovent marka yoğun bakım tipi Solunum Cihazı bağışlamıştı.

Hastane yönetimi, Didim Ticaret Odası yönetim kuruluna duyarlılığından dolayı plaket takdim etti. Plaket takdim törenine İlçe Kaymakamı Halil Avşar, Didim İlçe Sağlık Müdürü Oben Döndü, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç, Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş ve oda yönetimi katıldı.

 “Kolektif olarak hareket etmeye ihtiyacımız var”

Plaket töreninde konuşma yapan Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Oda Yönetim Kurulu olarak, Sağlık Bakanlığı ve fedakar sağlık çalışanlarının üstün gayreti ile kontrol edilmeye çalışılan salgında destek sağlamak amacıyla solunum cihazı bağışladıklarını belirterek “Didim Devlet Hastanesine Covid-19 salgınını sebebiyle, oda yönetimi olarak hastanenin eksiklerini gidermek için karar aldık. Yerli ve milli olan Biyovent marka yoğun bakım tipi Solunum Cihazını hastanemize takdim ettik. Didim’in sorunlarında bütün odalar, dernekler, STK’lar ve kamu kurumları ile birlikte kolektif olarak hareket etmeye ihtiyacımız var. Didim Ticaret Odası olarak Didim’in sağlığı için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Atilla’dan teşekkür

Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ise, “Covid-19 pandemisinde Avrupa Birliği ülkelerinden, Türkiye’ye seyahat uyarısı vardı. 48 öncesinden PSR testi yapılması şartı aranıyordu. Didimli turizmcilerin bu konuda rahat nefes almasını sağlayan ve ellerinden geleni yapan İlçe Kaymakamımız Halil Avşar başta olmak üzere hastane yönetimine ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Halil Avşar, Didim Ticaret Odası yönetim kuruluna ve oda üyelerine teşekkür ederek, oda yöneticisi Figen Çevrem Gürsoy’a teşekkür plaketi takdim etti.