Didim Derneği Görev Dağılımı Yaptı - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 03:21

Didim Derneği Görev Dağılımı Yaptı

Didim Derneği Görev Dağılımı Yaptı
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 17:29

515 views

Didim Derneği Görev Dağılımı Yaptı

 

İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ DOĞAYA EGEMEN OLMAK DEĞİL ONUNLA DOST OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

 

Pandemi nedeniyle ertelenen Genel Kurulumuzu, 30.03.2021 tarihinde Didim Ticaret Odası Salonunda maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 1986 yılında Didim için daha sağlıklı, çevreci, estetik, sağlıklı bir turizm kent dokusu oluşumuna katkı sunmak amacıyla kurulan Derneğimiz kurulduğu günden bu güne, bölgesinin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin korunarak gelişimi yönünde çalışmalara destek vermiş; aksi durumdaki çalışmalara karşı mevzuatlar dahilinde mücadele etmiştir.

Dernek Yönetimimiz, Genel Kurulda, görevlerini yeni yönetime devrederken  üyelere kentimizin özellikle son üç yıldır yaşadığı çevre tahribatlarına karşı  yürütülen mücadeleler hakkında bilgi aktarmıştır. Bu gelişmeler ışığında gerçekleşen seçimde Derneğimizin yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri seçilmiştir.

Derneğimizin yeni dönem asil üyeliğine seçilen Meliha Civelek, Ekrem Gençaslan, Filiz Hekimoğlu, Saime Özarslan, Mehmet Soysalan, Kazım Sütoluk ve Erdoğan Şahin’in katılımıyla gerçekleşen ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapılmıştır. Buna göre:

Didim Derneğimizin kurucusu ve  1994–1999 döneminde kentimizin Belediye Başkanlığımızı görevini yürüten eczacı Mehmet Soysalan Didim Derneği Başkanı; TMMOB Şehir Plancıları Odası Denetleme Kurulu üyesi ve Aydın İl Temsilci Yardımcısı, serbest şehir plancısı  Filiz Hekimoğlu 2. Başkan; bir emekli öğretmen olarak; “Didimlilik” ortak paydasıyla işi gücü Didim yazmak olan ve çeşitli gazete ve dergilerde yaşanılabilir, çevreci, estetik, temiz bir Didim için görüşlerini açıklamaya devam eden Erdoğan Şahin  Dernek Sekreter üyeliğine;  Didim sevdalısı, doğa dostu  Kâzım Sutoluk Dernek Sayman üyelik görevine seçilmişlerdir.

Kentimizde yıllardır verdikleri mücadele ile  çevreci hareketleriyle öne çıkan TMMOB Harita mühendisleri Odası Didim Temsilcisi  Saime Özarslan;  doğa savunucusu, iş insanı Meliha Civelek ile Ekrem Gençaslan önümüzdeki çalışma döneminde yürütülecek çevre değerlerin ve ekolojik dengenin korunmasına yönelik mücadelede Yönetim Kurulu üyeliklerinde görev almışlardır.

Her dönem ve her daim sadece Didim ortak paydasında, partiler üstü bir anlayışla  ilçemizde yaşayan herkesi Didimlilik duygusuyla kucaklayan Didim Derneğimizin yeni dönemde de amacı; çevreci, temiz, yeşil dokusu güçlendirilmiş, estetik anlamda planlı olarak yapılanmış, kültürel değer ve dokuları korunan,  yaşanılabilir bir bir turizm kent dokusuna katkı sunmaktır… Bunu yaparken önyargısız olarak, her kesimle iletişim içinde olarak, görüş alışverişinde bulunarak; Didim’in sağlıklı gelişmesine katkı sunmayı görev bilmektir…

Didim’de 1986 yılında kurulan ilk sivil toplum kuruluşu olan Didim Derneğimizin tam 35 yıldır Didim’i dert edinmiştir.

Tüm çalışmalarımız, herkes için mekanlarda eşitlikçi, daha yaşanılabilir bir Didim için…

Bu hedefle Didim’i yüreğinde hisseden herkesi Derneğimiz çatısı altında yürütülen çalışmalara katkı koymaya davet ediyoruz. Kentimiz Didim için herkesin yapacağı güzel bir katkı mutlaka vardır.

Didim Derneği yönetim Kurulu

%d blogcu bunu beğendi: