Koçak’tan, CHP’li Özdemir’e verilen hapis cezasına tepki « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:28

Koçak’tan, CHP’li Özdemir’e verilen hapis cezasına tepki

Koçak’tan, CHP’li Özdemir’e verilen hapis cezasına tepki
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 16:42

413 views

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir’e Şili’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan ‘Las Tesis’ eylemini gerçekleştirdiği için Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Dava nedeniyle CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP Didim Kadın Kolları İlçe Başkanı Arzu Kurt ve kadın kolları yönetimi de katılarak, Başkan Özdemir’e destek verdi.

“Ayşe Özdemir başkan yalnız değildir”

Duruşma sonrası CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla “Ayşe Özdemir başkan yalnız değildir” dedi.

Koçak, açıklamasında “Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için İl kongresinde, Şili’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan, Las Tesis eylemi ,bu eylemi yapan Aydın İl Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Özdemir, Cumhurbaşkanına hakaretle hiç bir ilgisi olmamasına rağmen, 11 ay 20 gün hapis kararı ile cezalandırıldı, ancak nihai karara itiraz edilerek süreç devam edecektir. Bu dava utanç davasıdır, Bu şarkının sözleri uluslararası kadına şiddete dikkat çekmek için söylenmiştir, dünyanın hiç bir yerinde bu eylem ve söylem için dava açılmamıştır. Bu dava ilk kez Aydın’da açılmıştır. Adaletiniz batsın, katiller, tacizciler, tecavüzcüler, salınırken haklarını arayan kadınlar cezalandırılıyor.

Korkmayacağız, Sinmeyeceğiz, örgütlü mücadelemiz büyüyerek, hak, hukuk, adalet tesis edilinceye kadar devam edecektir. Yaşasın örgütlü mücadelemiz. Ayşe Özdemir başkan yalnız değildir.” ifadelerine yer verdi.

Didim Chp

Didim Chp