Didim Belediyesi “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanındayız” « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 08:39

Didim Belediyesi “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanındayız”

Didim Belediyesi “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanındayız”
Son Güncelleme :

03 Haziran 2021 - 15:31

86 views

Didim Belediyesi “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanındayız”

Didim Belediyesi sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yanında olarak, destek olduklarını belirtti.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) (diğer bir deyişle Küresel Amaçlar), Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler tarafından 2030 sonuna kadar ulaşılması amaçlanan hedefleri içeren evrensel eylem çağrısına Didim Belediyesi de ses verdi.

Didim Belediyesi, tüm dünyada açlık ve yoksulluğa son vermek, iklim değişikliği ile mücadele etmek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, nitelikli eğitimi, sorumlu üretim ve tüketimi yaygınlaştırmak gibi 17 ana başlıktan oluşan sosyal, kültürel ve ekolojik meselelerin çözümüne odaklanan sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin yazılı olduğu puzzle parçalarının yer aldığı bir farkındalık videosu hazırladı.

Videoda, Didim’in farklı noktalarında yer alan puzzle parçaları, Didim’in mavi bayraklı sahillerinde birleşti.

Didim Belediyesi, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda “İnsanlık ve dünyamız için barışın, refahın korunması ve geliştirilmesinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yanındayız.” İfadelerini kullandı.