Didim Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası İle Protokol İmzaladı « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 02:52

Didim Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası İle Protokol İmzaladı

Didim Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası İle Protokol İmzaladı
Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 7:19

271 views

Didim Belediyesi İnşaat Mühendisleri Odası İle Protokol İmzaladı

Bilimsel ve teknik iş birliği yapmak, hizmetlerin daha verimli ve hızlı olmasını sağlamak amacı ile Didim Belediyesi ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası arasında protokol imzalandı.

Didim Belediyesi başkanlık makamında imzalanan protokole Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi Başkanı Özlenen Alcı katıldı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ve Didim Belediyesi arasında imzalanan protokolle birlikte tüm çalışmalar kamu ve toplum yararı çerçevesinde yaşama geçirilecek.

 

Haksız rekabetin önüne geçilecek

Protokolle birlikte, proje müellifliği üstlenecek mühendisin; ilgili meslek odasına kayıtlı olma ve üyeliğinin sona ermesi durumunu, Büro tescillerinin yapılmış olma durumunu, Süreli ve süresiz kısıtlılığı bulunup/bulunmadığı, Fenni mesuliyet üstlenecek mimar/mühendisin 30.000 m sınırının ve Şantiye Şefliği üstlenecek mimar/mühendisin 5 adet ve/veya 30.000m sınırının aşılıp aşılmadığı denetlenecek.

İlgili mevzuatlarca proje müellifliği, fenni mesuliyet ve şantiye şefliği üstlenemeyecek olan mensuplarının faaliyetine mani olacaktır. Böylelikle bu üyelerinin mal sahiplerine müteahhitlere ve belediyeye vereceği maddi/manevi zararı önleyecek, meslektaşları arasında haksız rekabetin önüne geçilecek.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Mühendisler odası ile imzalamış olduğumuz protokolün hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.