Dibit, Perşembe günleri kuruluyor « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 21:35

Dibit, Perşembe günleri kuruluyor

Dibit, Perşembe günleri kuruluyor
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 15:55

591 views

Dibit, Perşembe günleri kuruluyor

Mart ayı itibariyle Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle uzun süredir kapalı olan ve geçtiğimiz günlerde yeniden açılan Didim Belediyesi Bit Pazarı (DİBİT) her hafta perşembe günleri Çarşamba Pazarı’nın kurulduğu alanda kuruluyor.

Didim’de 2. el eşya, elektronik malzemeler, giysi ve ev eşyaları ile muhtelif ürünlerin satışa çıkarıldığı DİBİT Pazarı’nda, tezgah açan esnaf sayısının ilk haftaya göre bir hayli fazla olduğu görülürken, uzun süre sonra tezgah açan vatandaşların da durumdan memnun oldukları gözlendi.

“Büyük bir hizmet sunuyor”

Tezgah açan vatandaşlardan Ayşe Yüzdaş, Dibit’in Perşembe günleri açıldığını vurgulayarak, ”Tezgahlarımızı Perşembe günü açmamız insanlar tarafından tam olarak duyulmadı. Hafta sonu yasakları bitene kadar perşembe günleri , Yeni Mahallede bulunan Çarşamba pazarının kurulduğu alanda tezgahlarımızı açacağız. Ekonomik olarak sıkıntı içerinde olduğumuz bu süreçte birçok vatandaşımız için burası büyük bir hizmet sunuyor.“ dedi.

“Son derece memnunuz”

Dibit Başkanı İpek Özkut, Dibit’in kültürel ve sosyal anlamda çok zengin olduğunu ifade ederek “Dibit Pazarı, Yeni Mahallede bulunan Çarşamba pazarı içerisinde yeniden açılmaya başladı. Önceden valiler okulunun orada kurulan pazar yerimiz düzensizdi. Büyük yer kavgaları oluyordu. Dolayısıyla Belediyenin büyük desteğini alarak, bu pazarı Çarşamba pazarının yerine taşıdık. Her satıcının yeri, tezgahı ve kimliği belli. Pazarın düzeni anlamında son derece memnunuz. Belediye ile birlikte bu pazarın kurucularından biriyim. Şu an da Pazar yerimizle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Bu pazarın en güzel yanı Pazar günleri kurulmasıydı. Pazar günleri halk çalışmadığı için rağbet daha fazla oluyordu ama bize olanak sağlandığı için Perşembe günü açılmasından da mutluyuz. Yasaklar kaldırılır kaldırılmaz Dibit’i Pazar günü açmaya devam edeceğiz. Pazaryerinde yapılan denetimlerden çok memnunuz. Belediyenin zabıta ekiplerine çok teşekkür ediyoruz. Didim’de kurulan ikinci el pazarı çevre il ve ilçelerde kurulan pazarlara göre son derece zengin. Dibit pazarının daha fazla rağbet görmesini istiyoruz.“ dedi.

Haber: Elif DİKBAŞ