DİBİT pazarından işgal harcı alınmayacak « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 23:02

DİBİT pazarından işgal harcı alınmayacak

DİBİT pazarından işgal harcı alınmayacak
Son Güncelleme :

05 Mart 2021 - 16:56

240 views

DİBİT pazarından işgal harcı alınmayacak

Didim Belediye Meclisi  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 5 Mart Cuma günü Mart ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşimi Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda5 gündem maddesi dahilinde toplandı.

Meclis Toplantısına AKP’li Mevlüt Kandil, Cemal Engil, Yakup Şencan, Ramazan Özalp, Erdinç Ülker, CHP’li Sevinç Karataş, Kerim Küsmez, Ali Çağlar mazeretli olarak katılmadı.

Meclis toplantısı açılış k

onuş

masını yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşanan helikopter kazası sonucu şehit olan askerlere ve Didim’in tanınan ismi olan Mimar Doğan Ersoy’un vefatından ötürü derin üzüntü duyduğunu ifade ederek başsağlığı diledi. Başkan Atabay, yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle emekçi kadınların gününü unutmayarak kutladı.

Mecliste oy birliği

Gündemin ilk maddesi olan Belediye Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen “Pazar Günleri Kurulan DİBİT (Didim İkinci El Pazarı) Pazar Esnafının Aralık 2020-Ocak-Şubat 2021 Ayları için Pazar Yeri İşgal Harçlarının İptal Edilmesi” konulu yazısına ilişkin komisyon raporunun görüşülerek Aralık 2020-Ocak-Şubat 2021 ayları içi

n Pazar yeri işgal

harçlarının alınmaması, belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi olan Belediye Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 24.02.2021 ta

rih ve 100 sayılı “Fiyat Tarifesi” konulu yazısının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan  Belediye Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.02.2021 tarih ve 358 sayılı “Covid 19 Virüsünün Ekonomik Etkilerinin Azaltılması” konulu yazısına ilişkin komisyon raporunun görüşülerek, belediye mülkiyeti ya da taşınmazı olarak kiraya verilen yerlerde kısmen kapalı olan esnaflar %20, tamamen kapalı olan esnaflar ise %50 indirimli ödeme yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesi olan Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen “Hisar Mah. 175 Ada 52 Parsel ve 1616 Ada 12 Parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Teklifi” konulu yazısına ilişkin komisyon raporu görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesi olan Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen “Didim İlçesi, Kızılyer Mevkii, 1628 Ada 199 Parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Teklifi” konulu yazısına ilişkin komisyon raporu görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.