DAHOT, çalışmalarına başlıyor « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 08:30

DAHOT, çalışmalarına başlıyor

DAHOT, çalışmalarına başlıyor
Son Güncelleme :

08 Haziran 2021 - 8:46

286 views

DAHOT, çalışmalarına başlıyor

Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT), pandemi kurallarına uygun bir şekilde çalışmalarına başlıyor.

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi’nde çalışmalarına başlayacak olan DAHOT üyeleri, büyükler halkoyunlarına kurslarını gruplar halinde gerçekleştirecek.

“Halkoyunları çalışmalarına herkesi bekliyoruz”

DAHOT Başkanı İlyas Aydur, büyükler grubu ile çalışmaya başlayacaklarını belirterek, “Halkoyunları kurslarına 9 Haziran Çarşamba günü, yeni kayıt olan öğrencilerimizle saat 19:00’da eski kayıt öğrencilerimizle saat 20:00’da Cem Evi’nde başlıyoruz. Cem Evi’nin kapalı salonunda gerçekleştireceğimiz çalışmalarımız da pandemi koşullarını göz önüne alarak, maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde çalışmalarımıza başlayacağız. Halkoyunları kurslarımız kapsamında başta zeybek olmak üzere halay ve horon oyunlarımıza katılmak isteyen herkesi bekliyoruz.” dedi.

“Pandemi kurallarına uygun devam ediyor”

Çocuklar için kursların devam ettiğini belirten Aydur, çocuklarını gelişimine olumlu katkı sağlamak için halkoyunlarının önemli bir yere sahip olduğunu belirterek “Çocukların bilgisayar, tablet ve televizyon karşısında vakit harcamak yerine, halkoyunları oynayarak hem fiziksel hem de psikolojik gelişimine olumlu katkı sağlamaları, çocukların gelişimi ve sosyalleşmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Her cumartesi 14:00-17:00 arasında Cemevi’nin kapalı salonunda gerçekleşen çalışmalarımız pandemi koşullarına uygun maske, mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde devam ediyor.” dedi.

DAHOT – Büyükler Halkoyunları Kurslarımız 09-Haziran 2021 ÇARŞAMBA günü saat 20.00 de Didim Cem Evi’nde Başlıyor . İrt. 05418862767