Covid-19 aşısı için ikna çalışmaları devam ediyor « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 21:40

Covid-19 aşısı için ikna çalışmaları devam ediyor

Covid-19 aşısı için ikna çalışmaları devam ediyor
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2021 - 15:19

122 views

Covid-19 aşısı için ikna çalışmaları devam ediyor

İl genelinde devam etmekte olan covid-19 aşısı uygulaması ile ilgili Didim’de yürütülen çalışmalar sürüyor. Didim’de oluşturulan mobil aşı ekipleri, sırası geldiği halde koronavirüs aşısı olmayanları evlerinde ziyaret ederek, ikna ediyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğü mobil aşı ekipleri tarafından Akyeniköy’de yapılan ikna çalışmasına Didim İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oben Döndü de katıldı.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oben Döndü aşıdan korkan ve covid aşısı olmak istemeyen Akyeniköy Mahallesi’ndeki vatandaşları ikna ederek aşı olmalarını sağladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Didim İlçe Sağlık Müdürü Dr. Oben Döndü Akyeniköy Muhtarı Ahmet Yarımkaya ile birlikte mobil aşılama ekipleri aşı çalışmalarında aşı sırası gelmiş olmasına rağmen aşı olmayan vatandaşlara covid-19 aşısının önemini anlatarak aşılama için ikna etti.

Aşı olmayı reddetmesi üzerine Dr. Oben Döndü ve sağlık ekibi vatandaşların adreslerine giderek ikna etmeye çalıştı. Aşı olmaktan korkan ve reddeden vatandaşlarla yapılan görüşmelerde ikna edilerek aşılarının yapılması sağlandı.