CHP’li Başkan Kurt, AKP’li Başkan Göğde’ye seslendi “Bu laf ne demek?” - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 03:34

CHP’li Başkan Kurt, AKP’li Başkan Göğde’ye seslendi “Bu laf ne demek?”

CHP’li Başkan Kurt, AKP’li Başkan Göğde’ye seslendi “Bu laf ne demek?”
Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 7:52

468 views

CHP’li Başkan Kurt, AKP’li Başkan Göğde’ye seslendi “Bu laf ne demek?”

Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir’in Cumhurbaşkanına hakaretten 11 ay 20 gün hapis cezası almasına ilişkin, Aydın AKP İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde’nin  “gereken yapıldı ” ifadeleri üzerine CHP Didim Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, yazılı açıklama yaparak Göğde’ye sert çıkıştı.

Kurt, CHP Aydın İl kongresinde kadına karşı şiddete dur demek için Şili’de başlayarak tüm Dünya ya yayılmış olan Las Tesis dansının sözlerinden kaynaklı yargılanan Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir’e yapılan duruşmada 11 ay 20 gün hapis cezası verildiğini belirtti.

“Ayşe Özdemir’in yanındayız”

Kurt, yaptığı açıklamada Ayşe Özdemir’in yanında olduklarını ifade ederek “Biz Kadınlar olarak Kadının etek giymesinden, gülümsemesine, kahkaha atmasına ve dans etmesine karşı olan bu zihniyete karşı Kadınları korumaya çalışan her daim Kadınlarımızın gücüne güç katan Aydın İl Kadın Kolları Başkanımız Ayşe Özdemir’in yanındayız.” dedi.

“Gereken ne yapılmıştır?”

Kurt, Las Tesis dansı hakaret değil kadınları korumak ve haklarına sahip çıkmak için bir tür dans olduğunu ifade ederek “Ayrıca bu duruşmayla ilgili Aydın AKP İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde’nin  “gereken yapıldı ” söylemlerini bir Kadın kolları başkanına hiç yakışmadığını belirtirken, bir kez daha buradan seslenmek istiyorum, Sayın Duygu Göğde  “gereken yapıldı ” derken gereken ne yapılmıştır? Türkiye hukuk devleti diye savunmaya geçenler bugün yargıya müdahalemi etmektedirler? Bu laf ne demek?” dedi.

“Mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz”

Kurt tarafından yazılı olarak yapılan açıklamanın son bölümünde ise “Ayrıca Sayın Duygu Göğde 6284 sayılı İstanbul Sözleşmesi uygulansın Kadınlar ölmesin diye bizler haykırırken bir Kadın Kolları Başkanı olarak size bu tür bir söylemi hiç yakıştıramadık.

Oradan bu şekilde bir basın açıklaması yapacağınıza gücünüz yetiyorsa Kadınların sesine ses olup 6284 sayılı İstanbul Sözleşmesine sahip çıkın tam anlamıyla uygulansın ki Ülkemizde Kadınlarımızda eşit haklardan yararlanarak eşit koşullarda yaşamlarını sürdürsünler. Mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu davalar bizi asla yıldırmayacak. Unutmayınız ki! Korkmuyoruz. Yılmıyoruz. Sinmiyoruz.” ifadeleri yer aldı.

 

%d blogcu bunu beğendi: