CHP Gençlik Kolları iktidara seslendi « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:08

CHP Gençlik Kolları iktidara seslendi

CHP Gençlik Kolları iktidara seslendi
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 19:16

444 views

CHP Gençlik Kolları iktidara seslendi

Didim Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları iktidara seslenerek, “Cengiz Holding’in 500 Milyon Lira Vergi borcunu silerken işsizliğe mahkum ettiğiniz milyonlarca gence icra göndermeye utanmadınız mı?” dedi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasıyla, bazı şirketlerin milyonları aşan vergi borçlarının silindiği fakat üniversite mezunu işsizlere KYK borcu nedeniyle icra gönderdiklerini ifade etti.

Çulha, “Pandeminin ve salgından kaynaklı ülkemizde giderek kötüleşen ekonominin esnafıyla, işçisiyle, emeklisiyle, genciyle hepimiz farkındayız. Ne yazık ki ekonomi karnesi kırıklarla dolu olan AKP iktidarı Türkiye’yi yoksulluğa mahkum etmiştir ve etmeye devam etmektedir.

Milletimiz bu kadar büyük ekonomik sıkıntılarla boğuşurken, emeklilerimiz maaşları yetmediği için hala çalışmak zorunda kalırken, mutfaklarda tencereler kaynamazken ve gençlerimiz üniversitelerini bitirip iş bulamazken AKP iktidarı Türk Milleti’ne hakaret eden Cengiz Holding’in, Kolin’in, Limak’ın, Kalyon’un 500 Milyon Liraları aşan vergi borçlarını affediyor. İktidar yandaşı olan sermaye gruplarını semirtip sırtını sıvazlarken, elektriğe, doğalgaza, gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine zam üstüne zam yaparak Şatafatlı müzikli yemek sofralarının faturasını vatandaşa kesiyor.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi yeni yıl ile birlikte binlerce işsiz üniversite mezunu gencimizin evine KYK borçlarından kaynaklı icra kağıtları geliyor.

Buradan iktidara sesleniyoruz.

Cengiz Holding’in 500 Milyon Lira Vergi borcunu silerken işsizliğe mahkum ettiğiniz milyonlarca gence icra göndermeye utanmadınız mı?

Yüzünüz hiç kızarmadı mı?

Şimdi de güya faiz indirimi ile yapılandırma yapacaklarmış.

Beyefendiler, bu memlekette 5 buçuk Milyon KYK Borçlusu genç var. Aklınızı başınıza devşirin ve Cengiz’lerin, Kolin’lerin Milyonlarca lira vergi borcunu değil, Bu memleketin evlatlarının KYK borcunu silin. KYK mağduru gençler yapılandırma istemiyor, bu gençler KYK Borçları silinsin istiyor. Madem ki yandaşlarınızın vergi borcunu siliyorsunuz, işsizliğe mahkum ettiğiniz 5 buçuk milyon gencin de borcunu silmek zorundasınız” dedi.

“Seninleyiz, Yanındayız Boğaziçi”

Çulha, açıklamasının sonunda son günlerde ülke gündeminde olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek verdi. Çulha, “Değerli arkadaşlar bir diğer taraftan günlerdir Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananlara şahit oluyoruz. En kibar tarifiyle bunun adı hukuksuzluktur, demokrasiyi, akademiyi yok saymaktır. Üniversiteler iktidarın babasının çiftliği değildir. Kayyum Rektörleri, Yandaş Rektörleri kabul etmiyoruz. Buradan, Aydın’dan Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrenci arkadaşlarımıza ve Demokratik Üniversite diyen tüm hocalarımıza selam gönderiyoruz. Seninleyiz, Yanındayız Boğaziçi” ifadelerini kullandı.